Ponad 800 tysięcy złotych dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski
Gnieźnieńska placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 841 480,28 zł w ramach programu „Dostępność Plus dla AOS”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej na lata 2021–2027. Wniosek złożony przez Szpital przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną, spełniając wszystkie wymagane kryteria, co pozwoliło na przyznanie środków na inwestycje poprawiające dostępność ambulatoryjnej opieki specjalistycznej dla pacjentów ze szczególnymi potrzebami.
Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego oraz wyposażenia, które zwiększy komfort i bezpieczeństwo pacjentów korzystających z poradni specjalistycznych. W ramach projektu szpital zakupi dźwig osobowy, aparat USG endokrynologiczne, aparat USG ortopedyczne oraz aparat USG urologiczne. Placówka doposażona zostanie również w fotel urologiczny, fotel ginekologiczny, jedenaście kozetek zabiegowych, cztery wózki inwalidzkie oraz trzy tablety do alternatywnej komunikacji.
Program „Dostępność Plus dla AOS” ma na celu poprawę jakości świadczeń medycznych oraz likwidację barier utrudniających dostęp do opieki zdrowotnej osobom starszym, z niepełnosprawnościami i pacjentom wymagającym szczególnego wsparcia.
Realizacja projektu w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski oraz zakup całego wyposażenia mają zostać zakończone w ciągu najbliższych 12 miesięcy.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!