Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Jest wstępna wizualizacja nowej mariny nad Jeziorem Powidzkim

Ocena 0/5

Długo oczekiwane plany na rozwinięcie aktywności żeglarskiej w regionie stają się rzeczywistością, dzięki inwestycji w nową przystań żeglarską nad Jeziorem Powidzkim. To zaledwie kilka kroków od realizacji marzeń, które mają wprowadzić świeży wiatr do życia szkolnego i społecznego młodzieży Powiatu Gnieźnieńskiego.
 
Historia przystani żeglarskiej - miejsca edukacji i przygód
Od ponad 50 lat przystań żeglarska pełni kluczową rolę jako miejsce edukacji i przygód dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Teraz, dzięki nowym planom, ma stać się miejscem jeszcze bardziej otwartym dla młodzieży z całego powiatu.

To nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim inwestycja w rozwój naszej młodzieży - podkreśla Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Piotr Gruszczyński. Przystań żeglarska to przestrzeń, która ma inspirować, uczyć i tworzyć niezapomniane chwile dla naszych uczniów.

Zróżnicowana oferta aktywności
Planowane inicjatywy obejmują różnorodne formy aktywności, skierowane zarówno do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, jak i innych ponadpodstawowych szkół w powiecie gnieźnieńskim. Obozy żeglarskie, biwaki oraz szkolenia i wydarzenia kulturalne - to jedynie część bogatej oferty, która ma zaoferować młodzieży szereg atrakcji.

Wicestarosta Anna Jung wyraża entuzjazm wobec projektu, podkreślając:

To nie tylko miejsce dla naszych uczniów, ale dla wszystkich młodych ludzi z powiatu, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności żeglarskie oraz spędzać czas w aktywny i twórczy sposób.

Edukacja i rozwój pod okiem wykwalifikowanej kadry
Kluczowym elementem inwestycji jest zapewnienie wysokiej jakości zajęć. Planowane obozy, biwaki, cumowanie jachtów czy organizacja szkoleń i regat będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską i pedagogiczną. To gwarancja, że młodzież będzie miała dostęp do profesjonalnej nauki i wsparcia w rozwijaniu swoich pasji.

Inwestycja w przyszłość
Przystań żeglarska nad Jeziorem Powidzkim stanie się nie tylko miejscem rekreacji, ale również szansą na rozwijanie umiejętności społecznych, przywództwa i współpracy. To inwestycja w przyszłość, która ma kształtować kolejne pokolenia aktywnych i zaangażowanych obywateli.

Wierzymy, że marina będzie miejscem, gdzie młodzież odnajdzie swoje pasje, zdobędzie nowe umiejętności i zbuduje trwałe przyjaźnie - dodaje Piotr Gruszczyński.

Planuje się:

  • obozy żeglarskie (w okresie wakacji letnich) – cztery dwutygodniowe turnusy dla 20-osobowych grup młodzieży,
  • biwaki (w każdy weekend maja, czerwca i września),
  • na podstawie operatu wodno-prawnego, toaletę, energię elektryczną, wodę, wywóz śmieci, slipowanie i wodowanie jednostek pływających,
  • organizację szkoleń, egzaminów, regat.

Inwestycja jest zakrojona na szeroką skalę i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne i edukacyjne formy spędzania czasu wolnego dla młodzieży. Wkrótce mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego będą świadkami rozwoju nowego centrum aktywności żeglarskiej, które otworzy przed młodzieżą nieograniczone perspektywy nauki i przygody.

Galeria zdjęć

Image 01 Image 02 Image 03 Image 05 Image 06 Image 09 Image 11 Image 13
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.