BIPPiątek, 09.6.2023

1270 uczniów dostało się do szkół ponadpodstawowych w pierwszym naborze

1270 uczniów dostało się do szkół ponadpodstawowych w pierwszym naborze

W Powiecie Gnieźnieńskim najpopularniejszą okazała się klasa o profilu językowym w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie do której wniosek złożyło 94 absolwentów podstawówek. Najtrudniej było się dostać do klasy politechnicznej w I LO w Gnieźnie (próg 149,65 pkt.) i klasy akademickiej w II LO w Gnieźnie (próg 137,95 pkt.), natomiast spośród techników do Technikum Informatycznego w ZSE w Gnieźnie (próg 123 pkt.).

W rekrutacji nigdy nie ma takiej sytuacji, że wszyscy dostają się tam, gdzie chcą, ale dzięki wybranym wszystkim preferencjom szanse na zakwalifikowanie się do konkretnej szkoły i na konkretny profil z pewnością są zawsze większe. Niestety mamy sytuację, gdzie absolwenci wybrali tylko jeden kierunek i to mogło spowodować, że 155 osób nie dostało się do żadnego liceum, technikum czy szkoły branżowej w naszym powiecie.

Po pierwszym etapie rekrutacji w szkołach, których organem jest Powiat Gnieźnieński wolnych jest ponad 100 miejsc, ale tych z pewnością przybędzie, ponieważ ok. 150 absolwentów szkół podstawowych składało wnioski z powiatów ościennych i może być tak, że nie zadeklarują wyboru szkoły w naszym powiecie. Są i tacy, którzy składali wnioski w innym systemie rekrutacji, np. w Poznaniu i wybiorą naukę w stolicy Wielkopolski.

Do 30 lipca kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani, potwierdzają wolę przyjęcia w swoich oddziałach, czyli tak naprawdę 30 lipca będziemy mieli pełną wiedzą na temat tego, ilu kandydatów zakwalifikowanych potwierdziło wolę przyjęcia i ile nam zostaje wolnych miejsc. Od 2 sierpnia ruszamy z naborem uzupełniającym do szkół, w których będą wolne miejsca. Nabór uzupełniający potrwa do 5 sierpnia.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki