BIPSobota, 03.6.2023

Samorządowa wizyta na terenie budowy gnieźnieńskiego szpitala

Samorządowa wizyta na terenie budowy gnieźnieńskiego szpitala

Postępy prac przy rozbudowie Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie to główny temat spotkania Pauliny Stochniałek - Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego z Piotrem Gruszczyńskim – Starostą Gnieźnieńskim oraz Wicestarostą Anną Jung i Mariuszem Mądrowskim - Członkiem Zarządu Powiatu. Wizyta zorganizowana został we wtorek 22 września.

Samorządowcy omówili przede wszystkim perspektywy zakończenia inwestycji oraz zakres obecnie prowadzonych robót. Spotkali się również na terenie budowy z Dyrektorem Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie – Grzegorzem Sieńczewskim. Paulina Stochniałek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, zważając na zakres i dotychczasowe losy inwestycji, nie kryła optymizmu związanego z obecną jakością oraz tempem postępujących prac, które zwiastuje, iż w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy w Gnieźnie funkcjonować będzie jeden z najnowocześniejszych szpitali w regionie.

Przypomnijmy, według dyrekcji szpitala i wykonawcy zakłada się, iż oddanie budynku nastąpi przed pierwotnie zakładanym terminem, który wyznaczono na pierwszy kwartał 2021 roku. Samo oddanie obiektu nie pozwoli jednak od razu na przyjmowanie pacjentów, gdyż w pierwszej kolejności konieczne będzie przeprowadzenie niezbędnej procedury odbioru.  

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki