BIPPiątek, 09.6.2023

Przewodnik Dzieciaki na Szlaki trafił do szkół podstawowych w całym powiecie!

Przewodnik Dzieciaki na Szlaki trafił do szkół podstawowych w całym powiecie!

„Dzieciaki na szlaki” to tytuł wydanego z początkiem kwietnia przez Starostwo Powiatowe historyczno-turystycznego przewodnika dla najmłodszych podróżników po powiecie gnieźnieńskim.

Nowa publikacja, autorstwa Jarosława Grygucia, opisuje najistotniejsze momenty w dziejach Gniezna i powiatu od czasów piastowskich, aż po lata współczesne. Dzięki barwnym ilustracjom oraz przystępnej treści nie tylko dzieci, ale i dorośli mają możliwość poznania zarówno historii gnieźnieńskiej katedry czy pierwszych koronacji królewskich, jak również odwiedzin na trakcie królewskim, w muzeach i tajemniczych pałacach, a nawet w fabryce bombek.

Dysponując tak znakomitym materiałem edukacyjnym, starosta Piotr Gruszczyński zdecydował o przekazaniu publikacji do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Przewodnik otrzymają uczniowie kończący w bieżącym roku szkolnym trzecią klasę. Wzbogaci on ponadto szkolne biblioteki. Do szkół trafiło już blisko 1,5 tys. sztuk książek. Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami, uczniowie będą więc mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat lokalnej historii, ale i zaplanować krótkie letnie wycieczki. To szczególnie pomocne, w momencie, kiedy ciągła walka z koronawirusem nie pozwala nam cieszyć się w pełni wakacyjnymi wyjazdami. Ponadto, w najbliższym czasie Starostwo Powiatowe przekaże przewodniki do wybranych punktów turystycznych, hotelowych oraz kulturalnych na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego.

Powiatowy samorząd od wielu lat podejmuje szereg działań promocyjno-wizerunkowych, których celem jest popularyzowanie walorów turystycznych Gniezna i regionu. To między innymi dzięki realizowanemu w latach 2011-2013 projektowi: „Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski” do blisko 15 tys. szkół podstawowych w całej Polsce przekazane zostały plakaty z serii „Kultura Piastów dla dzieci”, a na rynku wydawniczym pojawiły się komplementarne z nimi edukacyjne książeczki.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki