BIPSobota, 03.6.2023

Tradycyjne śniadanie w Kiszkowie

Tradycyjne śniadanie w Kiszkowie
w Kiszkowie odbyło się uroczyste VII Wielkanocne Śniadanie Środowisk Wiejskich. Wśród wielu znakomitych gości byli między innymi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz wicestarosta Jerzy Berlik.

Zgodnie z wieloletnią tradycją podczas spotkania zorganizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą przy jednym stole z rolnikami zasiedli przedstawiciele świata polityki, samorządowcy, członkowie Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń działających na terenach wiejskich, duchowni oraz przedstawiciele instytucji otoczenia rolnictwa z naszego regionu.

Jak podkreślali organizatorzy, tegoroczne spotkanie w Kiszkowie nabrało szczególnego charakteru w perspektywie 1050. rocznicy chrztu Polski. Ich zdaniem to niezwykle cenne, że świąteczne śniadanie, które pielęgnuje rolnicze tradycje oraz integruje środowiska wiejskie, właśnie w roku jubileuszu zorganizowane zostało na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Spotkanie w Kiszkowie uświetniły występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Gniezna oraz młodzieży ze szkoły w Sławnie. Interesujący repertuar muzyczny zaprezentowała również Samorządowa Orkiestra Dęta.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki