BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Ostatni raz taka promocja powiatu

Ostatni raz taka promocja powiatu
Impreza ostatni raz odbywała się w październiku (od 15 do 17). Kolejna, XXVII edycja targów, odbędzie się już w nowym terminie - lutym 2016 roku.

Tegoroczne wystąpienie Powiatu Gnieźnieńskiego odbywało się pod hasłem „Tu powstała Polska”. Autorska seria wydawnicza Powiatu, o tym samym tytule, cieszyła się ogromnym powodzeniem osób odwiedzających stoisko Wielkopolski. Warto przypomnieć, że foldery Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymały w roku ubiegłym, właśnie podczas TOUR SALONU, II nagrodę w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Wiadomości Turystyczne pn.„Róża Regionów”. Powiat, podobnie jak w latach poprzednich, był podwystawcą ekspozycji przygotowanej przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się niezmiennie Szlak Piastowski, jak również dostępne formy aktywnego wypoczynku.

Targi w stolicy Wielkopolski co roku gromadzą wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność – zarówno profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. TOUR SALON jest miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży. Tegoroczna wystawa odbyła się pod hasłem „W 3 dni dookoła świata”.

Tradycyjnie, targom towarzyszyło wiele innych wydarzeń, spotkań branżowych, konferencji i warsztatów. Wieczorem, drugiego dnia imprezy odbył się finał konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jeden z dziesięciu certyfikatów powędrował do Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej za Wielką Pętlę Wielkopolski.

Na wniosek branży organizatorzy, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, postanowiły o zmianie terminu tej największej i najstarszej turystycznej imprezy targowej w Polsce. Przyszłoroczna impreza odbędzie się w tym samym terminie (12-14 lutego) co targi wędkarskie, myśliwskie oraz wodne. Wielkopolska Organizacja Turystyczna już dziś planuje przygotowanie dwumodułowego stoiska. Pierwsza z części eksponować ma ofertę turystyki aktywnej w regionie, gdzie w roli głównej zaprezentowana będzie Wielka Pętla Wielkopolski. Druga część ma się odnosić do turystyki kulturowej, gdzie sztandarowym produktem Wielkopolski jest Szlak Piastowski. Obie ekspozycje będą się odnosiły do hasła regionu pn. „Wielkopolska – wielka historia, wielka przygoda”.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki