BIPWtorek, 30.5.2023

„Warsztat Też Zaśpiewał” – i to jak!

„Warsztat Też Zaśpiewał” – i to jak!
Dwunastkę najlepszych wokalistów podczas finałowego koncertu oceniało Jury w składzie: Katarzyna Wilk, Magdalena Malinger, kierownik WTZ w Gnieźnie, Marcin Makohoński, dyrektor wydziału kultury, sportu, turystyki i promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Kazimierz „Tinkers” Kubów z CK eSTeDe.

Zwyciężczynią Festiwalu została Aleksandra Daukszewicz, która brawurowo zaśpiewała utwór „Do kiedy jestem”. Niezaplanowaną nagrodą dla laureatki było wspólne wykonanie tej piosenki z Kasią Wilk.

Najbardziej utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne, uczestniczące w Warsztatach Terapii Zajęciowej na terenie województwa wielkopolskiego, od kilku miesięcy brały udział w konkursowych przesłuchaniach w ramach kolejnej edycji Festiwalu „Warsztat Też Zaśpiewa”. Ostatecznie JURY wyłoniło 12 finalistów, dla których nagrodą był udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych i występ na Gali Finałowej w Gnieźnie. Wszystkim wykonawcom towarzyszył zespół instrumentalny, co świadczy o randze Festiwalu i jego doskonałym przygotowaniu.

Pomysłodawczynią i koordynatorem całego przedsięwzięcia była Dominika Sochacka-Drzewiecka, która wraz z głównym organizatorem Festiwalu Stowarzyszeniem „RAZEM” i Centrum Kultury „Scena To Dziwna” oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej z Gniezna, od kilku lat promuje artystyczną aktywność osób niepełnosprawnych.

Festiwal wspierał finansowo między innymi Powiat Gnieźnieński i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki