BIPCzwartek, 21.10.2021

42 nowoczesne łóżka są już w gnieźnieńskim szpitalu

42 nowoczesne łóżka są już w gnieźnieńskim szpitalu
Pan Andrzej Szmyt – koordynator akcji powiedział, że jego zamiarem była pomoc człowiekowi w potrzebie, a dzięki przychylności gnieźnieńskiego szpitala, pomysł ten udało się zrealizować. Wielkie słowa wdzięczności skierował także do posiadającej polskie korzenie mieszkanki Niemiec pani Ursuli Seuffert, która kilkanaście lat temu odwiedziła Gniezno i zaprzyjaźniła się z jego mieszkańcami. Efektem trwającej do dziś pamięci pani Ursuli o Gnieźnie, był dar dla pacjentów ZOZ.

Starosta Gnieźnieński serdecznie podziękował darczyńcom za niecodzienny gest, wyrażając jednocześnie swoje zadowolenie, ze to właśnie pacjenci z powiatu gnieźnieńskiego będą mogli w coraz lepszych warunkach korzystać ze świadczeń zdrowotnych.

Dyrektor ds. lecznictwa Mateusz Hen dodał, że będące w bardzo dobrym stanie łóżka będą służyć szpitalowi przez co najmniej 20 lat. Znalazły one swoje miejsce na oddziałach chirurgicznym, wewnętrznym oraz intensywnej terapii.

Przypomnijmy, że w całej akcji przekazania daru dla ZOZ w Gnieźnie uczestniczył także ks. prof. Witold Broniewski ze Stuttgartu, znany w powiecie za sprawą symbolicznej wędrówki do Gniezna „żłóbka przy drogach świata”.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych