BIPCzwartek, 08.6.2023

The Colors w eSTeDe

The Colors w eSTeDe
The Colors to mistrzowska grupa, której nie trzeba w Gnieźnie fanom jazzu przedstawiać. Krzysztof Ścierański to jeden z najlepszych polskich basistów, podobnie Marek Raduli to gitarzysta światowego formatu. Trudno zresztą nie powiedzieć o Bernardzie Maselim inaczej niż jak o mistrzu wibrafonu, a Przemysław Kuczyński, mimo, że reprezentuje nieco młodsze pokolenie nie ustępuje w niczym swoim kolegom – to zdecydowanie jeden z ciekawszych perkusistów jazzowych w Polsce.

Polska Akademia Gitary już dawno wykroczyła poza brzmienia klasyczne. W tym roku po raz kolejny w Gnieźnie zabrzmi w ramach festiwalu muzyka jazzowa z solidną gitarą w tle. Marek Raduli – gitarzysta super grupy The Colors to jeden z filarów polskiej gitary jazzowej i rockowej. Grał z wieloma wybitnymi muzykami, choć często można by napisać, że to oni mieli przyjemność grać z nim. Publiczności rockowej zapewne kojarzy się z grupami Budka Suflera czy Wanda i Banda. Zaczynał jednak jako perkusista zespołu TSA. Dziś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gitar na polskiej scenie.

Krzysztof Ścierański pierwszy polski basista jazzowy, który za namową śp. Kuby Florka rozpoczął solowe koncerty na bas. Jego specyficzny styl gry na gitarze basowej, przez wiele lat stał się wyznacznikiem dla wielu młodych adeptów tego instrumentu. W The Colors realizuje najpełniej swoje fuzionowe i jazzrockowe zamiłowania. Bernard Maseli obok The Colors to przede wszystkim Walk Away i The Globetroterrs. Wieloletnia przyjaźń nie tylko muzyczna z Krzysztofem Ścierańskim i Markiem Radulim sprawia, że koncerty przeradzają się w pełne radości i ekspresji muzyczne show. Niełatwe zadanie spoczywa na Przemysławie Kuczyńskim. Popularny „Benbeneq” niejednokrotnie musi trzymać w rytmicznych ryzach starszych kolegów, co biorąc pod uwagę, że i bas w wielu partiach staje się instrumentem solowym jest zadaniem dla wytrawnego perkusisty, na szczęście Kuczyński takim właśnie jest. Specjalny koncert w ramach Polskiej Akademii Gitary odbędzie się 23 sierpnia w amfiteatrze Centrum Kultury eSTeDe o 20.00. Wstęp wolny.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki