BIPPoniedziałek, 29.5.2023

IX Zjazd Gnieźnieński

IX Zjazd Gnieźnieński
W szczególny sposób zapraszamy osoby zaangażowane w działalność organizacji pozarządowych, wolontariuszy, osoby biorący aktywny udział w życiu społeczności lokalnych.

Do wykładów i udziału w dyskusjach zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z wielu krajów Europy, przywódców religijnych, polityków, ludzi kultury, socjologów, ekonomistów, praktyków i działaczy społecznych. Swój udział już potwierdzili m.in: kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, prof. Jerzy Buzek, ks. Tomas Halik, s. Małgorzta Chmielewska, Janina Ochojska, Jerzy Owsiak, Anna Dymna i wielu innych.

Dnia 16 marca (piątek, godz. 17), zapraszamy do udziału w nabożeństwach ekumenicznych, w których uczestniczyć będą kaznodzieje z innych Kościołów Chrześcijańskich. Spotkania te organizowane są w następujących parafiach: Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha - Katedra (Kościół Prawosławny), św. Jakuba w Modliszewku (Kościół Chrześcijan Baptystów), św. Michała Archanioła w Gnieźnie (Kościół Polskokatolicki), bł. Jolenty w Gnieźnie, (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny), Świętej Trójcy w Gnieźnie (Kościół Starokatolicki Mariawitów), Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie (Kościół Zielonoświątkowy), bł. Michała Kozala w Gnieźnie (Kościół Ewangelicko-Reformowany), Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie (Kościół Ewangelicko-Augsburski).

W piątkowy wieczór (godz. 20) Zwierzchnicy i przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich poprowadzą w Katedrze Gnieźnieńskiej Ekumeniczną Drogę „Idź i czyń podobnie”. Modlitewno-refleksyjne zatrzymywanie się na poszczególnych stacjach Drogi daje możliwość każdemu z Kościołów potwierdzenia wierności Chrystusowi.

Drugi dzień Zjazdu (17 marca), zakończy koncert Stanisława Sojki z udziałem zespołu dziecięcego z parafii ewangelicko-augsburskiej w Zelowie, „Zelowskie Dzwonki” oraz Zespól Piosenki Naiwnej ze Szczecina zrzeszający osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Na koncert „Aby żyć – siebie samego trzeba dać” zapraszamy na godz. 20 aula Jana Pawła II przy Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie ).

Zgłoszenia udziału w całym Zjeździe dokonywane są tylko drogą elektroniczną przez stronę internetową Zjazdu Gnieźnieńskiego www.zjazd.eu

Istnieje także możliwość uczestnictwa w wybranej przez siebie debacie czy wystąpieniu bez konieczności wpłacania wpisowego, po uprzednim wpisie na listę uczestników w recepcji zjazdowej, w czasie jego trwania i pobrania identyfikatora.

Fundacja św. Wojciecha-Adalberta


ZJAZD ODBYWA SIĘ POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RZECZYSPOSPOLITEJ POLSKIEJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO


Wspólorganizatorzy: Katolicka Agencja Informacyjna, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium Więzi, Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania „Effatha”, Pallotyńska Fundacja Misyjna „Salvatti”

Współudział: Polska Rada Ekueniczna

Partnerzy: Renovabis – partner strategiczny; Senat RP, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej; Fundacja Konrada Adenauera; Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego; Starostwo Powiatowe w Gnieźnie; Urząd Miejski w Gnieźnie; Europejska Sieć Pamięć i Solidarność; I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II W Gnieźnie; Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; Muzeum Początków Państwa Polskiego

Sponsor: Enea

Kontakt: biuro@fundacja-wojciech.pl
Inicjator: Forum Świętego Wojciecha
Organizator: Fundacja św. Wojciecha-Adalberta, ul. Kanclerza Jana Łaskiego 11, 62-200 Gniezno
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki