Logo Starostwa Powiatowego w Gnieźnie

Święto Niepodległości z udziałem władz Powiatu Gnieźnieńskiego

Ocena 0/5

11 listopada, w podniosłej atmosferze i duchu patriotyzmu odbyły się obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w których udział wzięli również przedstawiciele samorządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Oprócz poszczególnych Radnych Rady Powiatu Gnieźnieńskiego na czele z Przewodniczącym Dariuszem Pilakiem, w uroczystościach na Placu im. Prymasa Mikołaja Trąby uczestniczyli również Członkowie Zarządu. 

Wśród przybyłych delegacji byli też Starosta Gnieźnieński Tomasz Budasz, Daria Benke i Ewa Barłoga-Purol - Etatowi Członkowie Zarządu oraz Radosław Sobkowiak - Nieetatowy Członek Zarządu. W Witkowie, na mszy świętej oraz patriotycznym apelu, gościł z kolei Wicestarosta Łukasz Scheffs.

Głównymi punktami programu gnieźnieńskich obchodów były: msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Wojciecha Polaka - Prymasa Polski, prezentacje dzieci i młodzieży w konkursie „Zostań Herosem Niepodległości”, zaśpiewanie Hymnu czy wspólny taniec „Poloneza czas zacząć”. Już po raz dziesiąty wystartował także Gnieźnieński Bieg Niepodległości. Na liście uczestników nie zabrakło również Starosty Tomasza Budasza.

Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. 

Galeria zdjęć

DSC_5386 123 DSC_5406 DSC_5479 DSC_5481 DSC_5486 DSC_5500 DSC_5572
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności