Logo Starostwa Powiatowego w Gnieźnie

Weekend pod znakiem pogodowych zawirowań, dożynek, wystawy gospodarczej i Natalii Przybysz

Ocena 5/5

Rolnicy powiatu gnieźnieńskiego podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjny obrzęd chleba odbył się w gnieźnieńskiej Bazylice Prymasowskiej 30 sierpnia, w obecności starostów dożynkowych oraz włodarzy miasta i powiatu.

Tegoroczne Święto Plonów w powiecie gnieźnieńskim było głównym elementem pierwszej części Milenijnej Wystawy Gospodarczej – Gniezno 2025, która tego dnia odbywała się na terenie Stada Ogierów przy ul. Kłeckoskiej. Do udziału w wydarzeniu zaproszono parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli instytucji zaangażowanych w rozwój rolnictwa, służb mundurowych, a przede wszystkim rolników, hodowców i sadowników całego powiatu gnieźnieńskiego. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele partnerskiego powiatu Teltow-Flaeming w Niemczech na czele z dyrektorem Siegmundem Trebschuh. Tradycyjnie, rolę gospodarzy rolniczego święta pełnili w tym dniu Starosta Gnieźnieński Tomasz Budasz oraz Prezydent Miasta Gniezna Michał Powałowski. Zaszczytną rolę starostów tegorocznych dożynek przyjęli: pani Paulina Michalska i pan Krzysztof Kłosin.

Tradycyjne dożynki oraz nawiązująca do podobnego wydarzenia sprzed 100 lat Milenijna Wystawa Gospodarcza organizowana przez: Wielkopolską Izbę Gospodarczą, Wielkopolską Izbę Rolniczą, Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie oraz Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie, były dobrym momentem do podziękowań wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego spotkania, któremu niepowtarzalnego charakteru nadał rok celebracji rocznicy 1000.lecia koronacji w Gnieźnie pierwszych polskich królów.

Z tej okazji Starosta Tomasz Budasz wyróżnił limitowanym Zestawem Koronacyjnym, wydanym w jubileuszowym roku, następujące osoby: Ministrę Klimatu i Środowiska Paulinę Hennig-Kloskę, Wiceprezesa Zarządu Krzysztofa Łabowskiego – reprezentującego Bank Ochrony Środowiska, Artura Czyża – osobę doskonale znaną lokalnym przedsiębiorcom, doskonałego biznesmena, ale i społecznika, Senatora RP Grzegorza Fedorowicza; Posłów na Sejm RP: Tadeusza Tomaszewskiego i Michała Pyrzyka oraz II Wicewojewodę Wielkopolskiego Jarosława Maciejewskiego, a także działacza społecznego, przedsiębiorcę i producenta rolnego Zbigniewa Stajkowskiego.

Całość wydarzenia zwieńczył wyjątkowy, niezwykle klimatyczny koncert gwiazdy wieczoru, jednej z najlepszych polskich wokalistek Natalii Przybysz, która w znakomitym stylu wystąpiła przed gnieźnieńską publicznością, zgromadzoną na placu św. Wojciecha w Gnieźnie.

Organizację wydarzenia wspierał Bank Ochrony Środowiska.

 

Galeria zdjęć

DSC_9543 DSC_9618 DSC_9743 DSC_9805 DSC_9932 IMG_9461
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności