BIPNiedziela, 24.6.2018

Młodzieżowe Forum Ekologiczne – „Mieszkańcy pól i lasów”

Młodzieżowe Forum Ekologiczne – „Mieszkańcy pól i lasów”
Forum zostało zorganizowane przy współudziale Starostwa Powiatowego, które corocznie aktywnie uczestniczy w forum i dofinansowuje nagrody dla zwycięzców.
Tegoroczne Gnieźnieńskie Młodzieżowe Forum Ekologiczne odbyło się pod hasłem: „Mieszkańcy pól i lasów”. Spotkanie otworzyła prezes Gnieźnieńskiego Klubu Ekologicznego – Maria Brykczyńska, która podziękowała zaproszonym gościom za przybycie, a w szczególności za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu Forum.

Wojciech Krawczyk - Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego pogratulował uczestnikom pasji, dzięki której powstały ciekawe prace łączące wyobraźnię z walorami krajobrazu leśnego. Życząc wytrwałości energii i uśmiechu zachęcił do zdobywania wiedzy nie tylko z zakresu gospodarki leśnej, ale szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Podczas Forum nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: fotograficznego i multimedialnego.

Swój udział w konkursie fotograficznym zgłosiły następujące placówki oświatowe:

  • 12 szkół podstawowych (klasy IV – VI): Szkoła Podstawowa Nr 3, 5, 11, 12 w Gnieźnie; Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Karniszewie; Szkoła Podstawowa w Owieczkach; Szkoła Podstawowa w Modliszewku; Szkoła Podstawowa w Łubowie; Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzemesznie; Zespół Szkolno – Przedszkolny w Działyniu; Szkoła Podstawowa w Niechanowie; Szkoła Podstawowa w Czerniejewie,
  • 12 gimnazjów: Gimnazja – Nr 1, 2, 3, 4, 11 Gniezno; Gimnazjum w Kiszkowie; Gimnazjum w Kłecku; Gimnazjum w Kiszkowie; Gimnazjum w Mieleszynie; Zespół Szkół Publicznych – Gimnazjum w Żydowie; Gimnazjum w Witkowie; Gimnazjum w Czerniejewie; Gimnazjum w Trzemesznie.

Spośród 144 zestawów fotografii jury przyznało nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:

  • GIMNAZJA
    I miejsce – Jakub Strzelecki ( Gimnazjum nr 1 Gniezno)
    II miejsce – Aleksandra Cumka ( Gimnazjum Żydowo)
    II miejsce – Izabela Mroczkowska ( Gimnazjum Kłecko)
    III miejsce – Katarzyna Kluczyńska ( Gimnazjum Kiszkowo)
    Wyróżnienia:
    Cezary Dąbrowski ( Gimnazjum Kiszkowo)
    Eliza Chojnacka ( Gimnazjum nr 2 Gniezno)
    Michalina Kasperska ( Gimnazjum Mieleszyn)
  • SZKOŁY PODSTAWOWE
    I miejsce – Jakub Olejniczak ( SP Niechanowo)
    II miejsce – Aneta Malczewska ( SP Modliszewko)
    II miejsce – Jędrzej Bluege ( SP nr 3 Gniezno)
    II miejsce – Zuzanna Czerwińska ( SP nr 2 Trzemeszno)
    II miejsce – Julia Romaniak ( SP Działyń)
    III miejsce – Dawid Predecki ( SP Modliszewko)

Konkurs multimedialny „ Mieszkańcy pól i lasów” przewidziano dla dwóch kategorii wiekowych:

  • kategoria gimnazja,
  • kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

Swój udział w konkursie multimedialnym zgłosiły następujące placówki oświatowe:

  • Szkoły Ponadgimnazjalne
    1.I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie
    2.II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie
    3.III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie
    4.Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gnieźnie
    Gimnazja
    1.Gimnazjum Nr 2 w Gnieźnie
    2.Gimnazjum Nr 4 w Gnieźnie
    3.Gimnazjum w Kłecku
    4.Gimnazjum w Żydowie
    5.Gimnazjum w Mieleszynie
    6.Gimnazjum w Trzemesznie

Spośród 31 prezentacji multimedialnych jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

  • GIMNAZJA
    Trzy równorzędne I miejsca
    Ewa Dobrzycka ( Gimnazjum Kłecko )
    Jagoda Staszak ( Gimnazjum Trzemeszno)
    Dominika Zawada ( Gimnazjum Trzemeszno)
    Wyróżnienia:
    Judyta Szambelan ( Gimnazjum Trzemeszno)
    Oktawia Trzcińska ( Gimnazjum Trzemeszno)
    Karolina Wojciechowska ( Gimnazjum Nr 4 Gniezno)
    Partycja Kościelska ( Gimnazjum Kłecko)
  • SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
    I miejsce – Maja Wilczewska ( I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie)
    II miejsce – Szymon Soppa ( I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie)
    Wyróżnienia:
    Damian Welzandt (I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie)
    Jacek Matysiak ( I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie)
    Marika Gdowska (II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie )
    Ania Szczygielska (III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie )
    Magdalena Strzyżewska (III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie )

Program Gnieźnieńskiego Forum Ekologicznego obejmował prelekcje wygłoszone przez specjalistów: Mirosława Głogowskiego – koordynatora ogólnopolskiego programu „Ożywić pola” oraz Zbigniewa Zielińskiego, Michała Kolasińskiego z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu.

Forum uświetniło przedstawienie tematyczne zaprezentowane przez dzieci z przedszkola nr 8 i 9.

Odbył się również pokaz nagrodzonych prezentacji multimedialnych w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Inicjatywa konkursu jest niezwykle ważna. Oprócz tego, że upowszechnia wiedzę na temat ekosystemów polnych i leśnych, to także motywuje do pracy twórczej w sferze umiejętności zastosowania różnych technik komputerowych i informacyjnych w praktyce.





drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

 

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych