BIPCzwartek, 08.6.2023

Spotkanie opłatkowe w 2009r.

Świąteczny nastrój panował w czwartkowe popołudnie, 16 grudnia 2009 roku, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Powiatu Gnieźnieńskiego poprowadzone przez Danutę Winiarską, Przewodniczącą Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Uroczystość uświetniła obecność Jego Ekscelencji ks. arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego Metropolity Gnieźnieńskiego, który wygłosił przesłanie świąteczne podkreślając szczególne znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i przyjścia na świat Zbawiciela. Ponadto w uroczystości wzięły udział władze samorządowe Powiatu Gnieźnieńskiego, gmin, radni powiatu i miasta Gniezna, kierownicy służb, inspekcji i straży przedstawiciele organizacji społecznych, gospodarczych, lokalni przedsiębiorcy oraz delegacja partnerskiego Powiatu Teltow-Fläming na czele z Panią Brigit Themel – Koordynatororem ds. Unii Europejskiej oraz Panem Herbertem Voglerem – Prezesem Agencji Wspierania Gospodarki.

Świąteczne życzenia złożył Krzysztof Ostrowski, Starosta Gnieźnieński, który powiedział: „Aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia stały się czasem miłości, która nas wzbogaci oraz czasem refleksji prowadzącym do duchowej przemiany. Zadziwiający dar Bożego Narodzenia polega właśnie na tym, że to co niemożliwe, staje się możliwym. Życzę więc przemiany domowego ogniska w dom pokoju, radości i miłości, troski o każdego członka waszej rodziny i każdego bliźniego, który oczekuje naszej pomocy i wsparcia. Życzę wreszcie takiego widzenia świata, aby dostrzec piękno i dobro którego nie jesteśmy skłonni widzieć na co dzień”.

Tegoroczną uroczystość uświetnił koncert orkiestry dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie pod kierunkiem Pana Witolda Habdasa.

Było to ostatnie spotkanie opłatkowe Rady Powiatu Gnieźnieńskiego III kadencji.

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki