BIPWtorek, 30.5.2023

Opieka socjalna miasta Browary

W mieście Browary zostały przeprowadzone dwa programy społeczne pn. „Browarska młodzież” oraz pn. „ Socjalne wsparcie dla rodziny”.Znajduje się tam również centrum rehabilitacyjne dla dzieci „Lyubystok”, w którym mieszkają osierocone dzieci, półsieroty oraz dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej.

W ostatnich latach stworzono 7 zastępczych domów dziecka, w których jest wychowywanych dziewięcioro dzieci. Stosownie do pomiarów miejskiego programu wsparcia rodzin w 2007 roku, 30 dzieci z zagrożonych społecznie kategorii otrzymuje przybory i plecaki szkolne na kwotę 4,0 tysięcy UAH, 150 dzieci z 95 ubogich rodzin otrzymują zestawy obiadowe na sumę 149, 9 tysięcy UAH. W 2007 roku zostało odnowione Centrum Wczesnej Medyczno - Pedagogicznej Rehabilitacji dla Niepełnosprawnych Dzieci.

W mieście znajduje się również centrum umysłowej i społeczno-psychologicznej rehabilitacji pn. „Zwycięstwo”, w którym są udzielane konsultacje i usługi, które świadczą osoby po rehabilitacji.

W celu zapewnienia zatrudnienia młodzieży i absolwentów szkół średnich na nowoczesnym rynku pracy, Miejskie Centrum Powiatowego Zatrudnienia przeprowadza usługi z zakresu doradztwa zawodowego. W mieście Browary działa również klub, w którym bezrobotni mogą otrzymać wsparcie metodyczne w zdobyciu pożytecznej wiedzy i praktycznych umiejętności w celu niezależnego i aktywnego poszukiwania pracy.
 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki