BIPSobota, 10.6.2023

Środa z profilaktyką - hiperinsulinemia i insulinooporność

 

 

 

 

8% Polaków choruje na cukrzycÄ™ typu II, drugie tyle z nas choruje na stany metaboliczne poprzedzajÄ…ce wystÄ…pienie tej choroby:

  • insulinooporność;
  • hiperinsulinemia:
  • otyÅ‚ość;
  • zespóÅ‚ metaboliczny.

Czym jest insulina, insulinooporność, hiperinsulinemia? Co robić aby zachować zdrowie oraz obniżyć ryzyko zachorowania na hiperinsulinemię i insulinooporność? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ulotce.

Zapraszamy do zapoznania siÄ™ materiaÅ‚em filmowym. O objawach hiperinsulinemii, cechach zespoÅ‚u metabolicznego, o tym jak poprawić wrażliwość tkanek na insulinÄ™ oraz jakie wdrożyć zasady żywienia opowiedzÄ…: lek. Elżbieta Turcza – Jakubowska, diabetolog oraz Patrycja Piksa, dietetyk kliniczny

Zobacz jak dokonywać zdrowych i mÄ…drych wyborów na etapie zakupów produktów spożywczych „Åšwiadome zakupy – MÄ…dre wybory” – cykl filmów na portalu diety.nfz.gov.pl oraz na kanale YouTube Akademia NFZ

Bezpłatne plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania przygotowane według zasad diety DASH znajdziesz na portalu diety.nfz.gov.pl.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki