BIPPiątek, 24.3.2023

Bezpłatne badania mammograficzne

Kontynuowane jest wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych przez LUX MED w mobilnych pracowniach mammograficznych. Badanie finansowane jest z budżetu NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentek oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Pacjentki,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są także środki do dezynfekcji rąk.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji w miejscowościach:

  • Kłecko – 9 września 2020 w godzinach od 13.30 do 17.00 na parkingu obok Ośrodka Zdrowia, ul. Słoneczna 25
  • Witkowo – 10 września 2020 w godzinach od 8.30 do 12.00 przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Gnieźnieńska 1
  • Trzemeszno – 10 września 2020 w godzinach od 13.30 do 17.00 przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. gen. H. Dąbrowskiego 2

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Prosimy o ponadto o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki