BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Koncert Marka Andrzejewskiego w eSTeDe

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego, który odbędzie się 22 lutego, o godz. 18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie przy ul. Słowackiego 45.

Podczas koncertu usłyszymy autorskie piosenki Marka Andrzejewskiego oraz utwory Stachury. Ziemianina,  a także Dylana czy Cohena.

Marek Andrzejewski to autor, kompozytor i  wokalista. Jest współzałożycielem i filarem Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięto go najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale też frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady. Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. „Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność” - Jan Poprawa krytyk muzyczny.

Bezpłatne wejściówki na koncert odbierać można w tymczasowej siedzibie eSTeDe przy ul. Wrzesińskiej 2 (Wąskotorówka) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 oraz w Wydziale Promocji i Turystyki Starostwa Powiatowego, pok. 2.44.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki