BIPŚroda, 07.6.2023

IV Dobrzyckie Spotkanie z Klasyką

IV Dobrzyckie Spotkanie z Klasyką


W trakcie wypełnionego atrakcjami spotkania będziemy mogli prześledzić perypetie miłosne Tadeusza i Zosi, w trakcie plenerowego spektaklu teatralnego „Pan Tadeusz” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Aż na dwóch scenach równocześnie, przedstawi się publiczności Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, w widowisku muzyczno – baletowym a w monopterze w repertuarze klasycznym i nie tylko wystąpi z mini koncertem Accorinet Trio. W świat najpiękniejszych arii operetkowych oraz popularnych przebojów przeniesie nas Marek Torzewski - jeden z najznakomitszych polskich tenorów, którego koncert w promieniach zachodzącego słońca odbędzie się także przed monopterem.

Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu prof. dr hab. Wojciecha Suchockiego, w salach pałacu będzie można obejrzeć wystawę czasową „Rogalin w Dobrzycy”. Unikatowe meble i bibeloty, dotąd dostępne tylko zwiedzającym Pałac w Rogalinie, obecnie wkomponowane zostały w malownicze sale dobrzyckiego pałacu, dodając wnętrzom nowego wyrazu. Wystawa w trakcie imprezy dostępna będzie dla zwiedzających do godziny 18.00.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Specjalnie dla nich śpiewać będzie Joanna Dolna. Artystka poprowadzi też konkursy i zabawy dla najmłodszych przybyszów. Najmłodsi będą także mogli poskakać w dmuchanym zamku.

Na fanów rozrywek sportowych czeka ściana wspinaczkowa oraz zorbing. Będą też spotkania z książkami i ich autorami, bryczki, strzelanie z wiatrówek, loteria z fantami, wróżka.

Cała impreza odbędzie się w malowniczej scenerii parku, wśród niezwykłej urody platanów, czerwonych buków i wielu, wielu innych wiekowych drzew i krzewów o równie pięknych sylwetkach.

Z pewnością nie zabraknie jadła i napojów.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Danuta Kryszak

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki