BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Dziennikarze belgijscy w Kiszkowie i Gnieźnie

Dziennikarze belgijscy w Kiszkowie i Gnieźnie

Zgodnie z tematyką wizyty na terenie powiatu Belgowie wizytowali gminę Kiszkowo, gdzie z dużym zainteresowaniem przyglądali się ostoji ptactwa wodnego na terenie stawów kiszkowskich. Stawy te są jednym z najciekawszych miejsc ornitologicznych w Wielkopolsce, gdzie odnotowuje się ponad 150 gatunków ptaków, z czego 60 lęgowych. Duże wrażenie na gościach z Belgii wywarło również Gniezno, a w szczególności Katedra Gnieźnieńska i starówka. Z pewnością "apetycznym" akcentem była również kuchnia regionalna, którą dziennikarze z Belgii mogli skosztować podczas obiadu w jednej z gnieźnieńskich restauracji.

Organizatorem wizyty belgijskich dziennikarzy w Wielkopolsce w dniach 7 - 11 maja była Wielkopolska Organizacja Turystyczna, gospodarzem pobytu gości na terenie powiatu było gnieźnieńskie starostwo. Ze strony Powiatu Gnieźnieńskiego gości powitał i walory turystyczne i inwestycyjne ziemi gnieźnieńskiej zaprezentował Wicestarosta Dariusz Pilak.

Dziennikarzy interesowała tematyka turystyki wiejskiej, agroturystyki, możliwości inwestowania przez inwestorów belgijskich na terenie powiatu, ceny działek i nieruchomości oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z historią regionu.

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński dzięki współpracy z Wielkopolską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości miał możliwość zaprezentowania w dniu 3 grudnia 2007 r. przed belgijskimi inwestorami swoją ofertę inwestycyjną o charakterze turystycznym. Z tej okazji Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli zorganizowało w swojej siedzibie seminarium pn. "Polsko-belgijska współpraca w zakresie agroturystyki, perspektywy i możliwości. Inwestycyjna oferta agroturystyczna Wielkopolski". Powiat Gnieźnieński w specjalnie przygotowanej prezentacji przedstawił analizę SWOT oferty inwestycyjnej (mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia) oraz 3 tereny pod działalność agroturystyczną wybrane ze wszystkich ofert znajdujących się, na ówczesny czas, w bazie ofert inwestycyjnych Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, a spełniające wymogi ofert inwestycyjnych postawione przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Najkorzystniejsze oferty zostały dostarczone przez gminę Trzemeszno - miejscowość Gołąbki, gminę Kiszkowo - miejscowość Dąbrówka Kościelna i gminę Niechanowo - miejscowość Nowa Wieś, w związku z powyższym te właśnie oferty inwestycyjne zostały zaprezentowane podczas spotkania w Brukseli.

Wizyta dziennikarzy belgijskich wiosną 2008 roku została zaplanowana już podczas seminarium w Brukseli. Ustalono wówczas, że poprzedzi ona wizytę inwestorów chcących podjąć działalność gospodarczą związaną z turystyką i agroturystyką w Powiecie Gnieźnieńskim.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki