BIPCzwartek, 08.6.2023

Dzięki Powiatowi Gnieźnieńskiemu \"Polska Pięknieje\"

 Dzięki Powiatowi Gnieźnieńskiemu \

Uroczysta gala laureatów odbyła się w dniu 7 maja na terenie warszawskiego Torwaru. Nagrodę dla Powiatu Gnieźnieńskiego z rąk Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej odebrał Starosta Krzysztof Ostrowski. Galę laureatów poprowadziła znana podróżniczka Beata Pawlikowska.

Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach:

  1. Rewitalizacja
  2. Zabytek
  3. Produkt promocyjny (wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)
  4. Obiekt turystyczny/gastronomiczny
  5. Wydarzenie (festiwal, targi, jarmark)
  6. Współpraca transgraniczna
  7. Rozwój turystyki na obszarach wiejskich

Projekt gnieźnieński uzyskał nominację do nagrody głównej w kategorii produkt promocyjny. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego do udziału w konkursie zaprosiło beneficjentów funduszy unijnych, którzy w latach 2004-2006 uzyskali dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Spójności. W ciągu blisko dwóch tygodni do biura konkursu wpłynęło aż 90 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Wydawnictwa Pascal oraz firmy Smartlink wybrała 21 najlepszych projektów.

Znalezienie się w ścisłym finale konkursu jest dużym prestiżem dla Powiatu Gnieźnieńskiego i jednocześnie docenieniem poczynionych działań w ramach projektu. Co jest ważne dla samych nagrodzonych, udział i wyróżnienie w konkursie wiąże się z dalszą promocją nagrodzonych projektów.

Promocja projektu "Polska pięknieje" ma objąć:

  • kampanię reklamową w prasie, radio i TV przewodnika turystycznego "Polska pięknieje
  • kampanię bannerową serwisu internetowego "Polska pięknieje" w wortalu turystycznym www.pascal.pl oraz w serwisie poświęconym funduszom europejskim www.funduszeonline.pl
  • Promocję zwycięskich projektów turystycznych w Polsce i zagranicą w albumie, filmach, wystawie konkursowej oraz w przewodnikach Pascala.


Agnieszka Rzempała - Chmielewskadrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki