BIPNiedziela, 28.5.2023

Parlament Europejski +/- 50

Parlament Europejski +/- 50
Poparcie dla Unii Europejskiej wśród Polaków jest bardzo wysokie - zwłaszcza wśród młodych ludzi.
Ale tylko 1/5 z nich głosowała w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dlaczego?

Czy nic ich to nie obchodzi?
Czy nie uważają Parlamentu Europejskiego za swój Parlament?
Może po prostu nie wiedzą, jak działa?

Podczas konferencji Parlament Europejski +/- 50, uczestnicy dowiedzą się jak przygotować kampanię frekwencyjną na rzecz wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Wezmą udział w warsztatach i wykładach na temat tworzenia strategii i budowania kampanii informacyjnych, przedyskutują najważniejsze wyzwania, przed jakimi stanie Unia Europejska w najbliższych latach, zapoznają się bliżej z pięćdziesięcioletnią historią Parlamentu Europejskiego oraz z jego bieżącą działalnością.

Konferencja zakończy się w sobotę 10 maja debatą młodych Europejczyków z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, intelektualistami, politykami. Gościem honorowym dyskusji, moderowanej przez znanego publicystę - Tomasza Lisa, będzie Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Prof. Hans-Gert Pöttering. Ponadto, osoby biorące udział w projekcie będą miały możliwość uczestniczenia w licznych wydarzeniach popularno-naukowych organizowanych w ramach XV Polskich Spotkań Europejskich - Paradzie Schumana, Miasteczku Europejskim, a także seminariach popularno-naukowych i artystycznych - EuropaArte (koncerty, projekcje filmów, spotkaniach z artystami, próby czytane sztuk).

Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy obywateli wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej w wieku od 20 do 30 lat, aktywnie zajmujących się działalnością społeczną, związaną z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego i integracją europejską - przedstawicieli organizacji pozarządowych, organizacji młodzieżowych, mediów, środowisk akademickich oraz asystentów posłów do Parlamentu Europejskiego.

Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego mailem na adres j.czerwinska@schuman.org.pl do dnia 31 marca 2008 roku. Od uczestników wymaga się bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, który będzie roboczym językiem wszystkich paneli i warsztatów. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie podczas konferencji. Uczestnicy spoza Polski otrzymają częściowy zwrot kosztów podróży.

Wszelkie informacje dostępne na: www.schuman.org.pl

Kontakt:
Joanna Czerwińska
j.czerwinska@schuman.org.pl
tel. (+48 22) 621 21 61, fax. (+48 22) 629 72 14

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki