BIPCzwartek, 01.6.2023

Powiatowa Konferencja Szkoleniowa

Powiatowa Konferencja Szkoleniowa

Powiat gnieźnieński, jako jedna z czterech stref w Wielkopolsce, został zaliczony do klasy C ze względu na niską jakość powietrza atmosferycznego. Oznacza to konieczność opracowania programu ochrony powietrza. Jednym ze sposobów poprawy jego jakości jest walka z niską emisją, co było tematem przewodnim powyższej konferencji. Spotkanie rozpoczął Krzysztof Ostrowski, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Banku Ochrony Środowiska, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o., Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, a także Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp z o.o.

Zgromadzeni na Sali goście wysłuchali następujących wykładów:

  • "Programy ochrony powietrza w Wielkopolsce" - Małgorzata Warchił, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
  • "Program ochrony powietrza w powietrza w powiecie gnieźnieńskim" - Barbara Pacyńska, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
  • "Odnawialne Źródła Energii" - Anna Tritt, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
  • "Instrumenty finansowe związane z ochroną środowiska" - Daria Zielińska - Szymaniak
  • "Likwidacja niskiej emisji na terenie szeroko rozumianego śródmieścia w Gnieźnie" - Ryszard Malinowski, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.
  • "Środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przeznaczone na ochronę powietrza" - Jerzy Puch, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • "Rewitalizacja centrum miasta Gniezna a ochrona powietrza" - Piotr Wiśniewski, Urząd Miejski w Gnieźnie
  • "Środki pomocowe Unii Europejskiej na działania związane z ochroną powietrza" - Jarosław Grobelny, Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Konferencję zakończył Roman Kujawski, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, zapraszając jednocześnie uczestników na kolejne tego typu spotkanie w przyszłym roku.

Materiały szkoleniowe dostępne na stronie www.naszesrodowisko.pl

Anna Spachacz
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki