BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Z myślą o chorych psychicznie

Z myślą o chorych psychicznie
Konferencja odbyła się w ramach realizowanego przez PCPR, w porozumieniu z instytucjami i organizacjami społecznymi, projektu ,,Akord2’’, czyli Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – budowanie lokalnej sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Program obejmuje m.in. prowadzenie punktów konsultacyjno-informacyjnych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, ich bliskich i opiekunów, opracowanie broszur informacyjnych dotyczących środowiska chorych i oferowanej pomocy, a także promowanie dobrych praktyk, wzorów i modeli poprzez m.in. zajęcia arteterapeutyczne, treningi umiejętności społecznych, promocję twórczości osób niepełnosprawnych, prezentację firm zatrudniających osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne i spotkania informacyjno - edukacyjne dla pracodawców.

Za jego realizację PCPR zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PFRON i w ramach nagrody otrzymało 120 tys. zł.

Konferencja, która odbyła się 28 listopada w Medycznym Studium Zawodowym w Gnieźnie zwracała uwagę na osoby z zaburzeniami psychicznymi, jako potencjalnych pracowników. O tym, że takie osoby mogą dobrze realizować się w sferze zawodowej dowodziła Agnieszka Lewandowska – Banach, reprezentująca krakowski pensjonat ,,U Pana Cogito’’. Jest to pensjonat, w którym część personelu stanowią osoby z zaburzeniami psychicznymi i bardzo dobrze się w tej roli sprawdzają. Znalezienie pracy przez takie osoby to jednak ciągle duży problem, pozostawanie natomiast bez zatrudnienia prowadzi do poczucia wykluczenia.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki