BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Do Gniezna z paszportem

Do Gniezna z paszportem

Autorem i koordynatorem projektu jest Kultour.pl – organizator turystyki kulturowej i edukacyjnej, a jednym ze współwydawców Powiat Gnieźnieński. W ,,paszporcie’’ znalazły się więc także opisy miejsc wartych odwiedzenia w Gnieźnie i okolicach. Turysta znajdzie tu m.in. informacje o katedrze gnieźnieńskiej, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Ostrowie Lednickim i Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. Przy każdym z tych opisów znajduje się miejsce na pieczęć potwierdzającą pobyt.

Dzięki systemowi potwierdzeń, paszport motywuje posiadacza do zainteresowania się równymi aspektami kultury i dziejów naszego państwa i regionu. Zebranie wszystkich przewidzianych potwierdzeń jest dla posiadacza nie tylko powodem osobistej satysfakcji, poświadcza też jego zaawansowanie w poznawaniu dziedzictwa narodowego i rodzimych walorów turystycznych. Posiadanie ,,Paszportu Wielkopolanina’’ uprawnia ponadto właściciela do zniżek i rabatów w punktach, wymienionych na dwóch ostatnich stronach dokumentu.

Posiadacze mogą się zarejestrować na liście uczestników programu, na stronie internetowej WWW.paszport.kultour.pl, wpisując serię i numer swojego paszportu, w celu otrzymywania informacji o imprezach i atrakcjach w opisanych miejscowościach, o dodatkowych zniżkach i rabatach. Mogą oni też uczestniczyć w internetowym forum dyskusyjnym pod tym samym adresem.

Uczestnicy programu, którzy dokonają rejestracji na drodze elektronicznej i otrzymają wszystkie potwierdzenia pobytu, mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o Wielkopolsce o tytuł Świadomego Wielkopolanina.

Paszporty kosztują ok. 11 zł i są do nabycia w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki