BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Paszporty w Gnieźnie

Paszporty w Gnieźnie

Punkt mieści się przy ul. Kościuszki 7 (budynek po Urzędzie Skarbowym). Interesanci są obsługiwani w poniedziałki od godz. 11.00 do 18.00, a od wtorku do piątku od godz. 8.00 do 15.00.

W otwarciu punktu wziął udział wicewojewoda wielkopolski Paweł Rożyński. Jak powiedział, Gniezno to bardzo ważne miasto w Wielkopolsce, dlatego wojewoda zdecydował się właśnie tutaj uruchomić dodatkowy punkt paszportowy. Dodał również, że świadczy to o dobrej współpracy pomiędzy urzędem wojewódzkim, a gnieźnieńskim starostwem powiatowym.

Zadowolenia z decyzji wojewody nie krył starosta Krzysztof Ostrowski. - Jako staroście bardzo zależy mi na jakości obsługi petentów naszego urzędu. Jest to jeden z priorytetów działalności, jaki wyznaczyłem sobie na początku kadencji- powiedział. - To z myślą o interesantach przenieśliśmy do tego budynku również wydział zdrowia, zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, wydział spraw obywatelskich oraz poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Jest tutaj bardziej dogodne położenie, bo bardzo blisko dworca PKP i PKS, poza tym dzięki podjazdowi, do urzędu bez trudu mogą dostać się niepełnosprawni.

Placówkę poświęcił bp. Bogdan Wojtuś. Przyznał, że będzie jednym z pierwszych interesantów, gdyż potrzebuje paszport i cieszy się bardzo, że nie będzie musiał jeździć w tym celu do Poznania.

Gnieźnieński punkt paszportowy będzie obsługiwał także mieszkańców powiatu wrzesińskiego i wągrowieckiego.

Gnieźnieńskie starostwo poniosło koszty remontu pomieszczeń oraz zakupu wyposażenia. Wyniosły one ok. 80 tys. zł.

Ewa Michalak


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki