BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Dziękowali za plony

Dziękowali za plony

Uroczystości dziękczynne za tegoroczne plony rozpoczęły się mszą św., którą w koście p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiszkowie sprawował duszpasterz rolników ks. kan. Alojzy Święciochowski.

Po wspólnej modlitwie rolnicy oraz goście przeszli w tradycyjnym korowodzie na miejscowe boisko. Na przedzie niesione były wieńce z poszczególnych gmin oraz wieniec powiatowy. Tuż za nimi bryczką jechali starostwie dożynek, Irena Radke z Niewolna i Paweł Antczak z Łagiewnik Kościelnych. Na miejscu uroczystości obrzędowych przekazali oni staroście gnieźnieńskiemu i wójtowi gminy Kiszkowo, jako symbol zebranych plonów, chleb.

Starosta wyraził słowa uznania za ciężką pracę rolników. Jak powiedział jest to dla niego bardzo ważna grupa zawodowa, ponieważ powiat gnieźnieński jest powiatem rolniczym. To właśnie z rolnikami, jako pierwszymi spotkał się na początku swojej kadencji. _ Warty podkreślenia jest fakt, że gospodarstwa w powiecie gnieźnieńskim to gospodarstwa towarowe, czyli, że uzyskiwane z nich plony nie są wykorzystywane tylko do własnych potrzeb, ale żywią mieszkańców miast i to nie tylko z naszego regionu. Tym bardziej, powinniśmy być rolnikom wdzięczni - powiedział.

Dzisiaj chciałbym tę wdzięczność wyrazić w imieniu władz powiatu i życzyć, aby produkcja rolnicza była opłacalna, żeby zasiewy zawsze wydawały obfite plony, tak byście, Drodzy Rolnicy, mogli spokojnie i dostatnio żyć.

Najlepsi rolnicy z powiatu otrzymali z rąk starosty wyróżnienia. Szczególnie uhonorowany został Tadeusz Stachowiak z Bojanie, od wielu lat zaangażowany w prace na rzecz wsi.

Po części oficjalnej nastał czas zabawy. Na scenie zaprezentowało się szereg zespołów muzycznych i tanecznych: Gnieźnieńska Orkiestra Dęta, zespół Łany, Kometa, Millenium, Impuls, The King\'s Friends, a wieczorem potańczyć można było przy muzyce DJ Andrzeja Wilczyńskiego.

Ewa Michalak


Wyróżnieni rolnicy:

Szczególne wyróżnienie dla Tadeusza Stachowiaka z Bojanic
  1. Maciej Hedzielski z Rakowa
  2. Urszula i Tadeusz Nowakowscy
  3. Justyna i Piotr Szerfenberg z Pyszczynka
  4. Elżbieta i Paweł Strzyżewscy z Czechów
  5. Natalia i Tomasz Płocinik z Łopienna
  6. Maria i Józef Kierzek z Malczewa
  7. Tomasz Wędzikowski z Mąkownicy
  8. Zbigniew Bartz z Kruchowa


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki