BIPSobota, 10.6.2023

Pożegnanie lata z ciuchcią PYRA 2007

Pożegnanie lata z ciuchcią PYRA 2007
Imprezę plenerową na Rynku poprzedzi w piątek, 7 września o godz. 13.00 w Auli Medycznego Studium Zawodowego seminarium na temat: rola i miejsce zabytków kolejnictwa w promocji walorów turystycznych Gniezna i regionu Wielkopolski. O godz. 15.00 uczestnicy seminarium wezmą udział w przejażdżce gnieźnieńską wąskotorówką do gospodarstwa agroturystycznego p. Marii Stachowiak w Wiekowie.

W sobotę, 8 września o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gnieźnie nastąpi otwarcie wystawy modeli kolejowych, natomiast o godz. 11.00 na dworcu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej przy ul Wrzesińskiej 2 w Gnieźnie odbędzie się parada drezyn.

Natomiast od godz. 11.00 na gnieźnieńskim rynku rozpocznie się impreza pn. "Pożegnanie lata z ciuchcią PYRA 2007", wg następującego harmonogramu:
  • 11.00 - 15.00 przejazdy kolejką dziecięcą i rodeo
  • 15.00 - 16.00 występy dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Gnieźnie
  • 16.00 - 17.00 występy młodzieży z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie
  • 17.00 - 18.00 występy zespołu MIND CONTROL z Gniezna
  • 18.00 - 19.30 występ zespołu DE FACTO (laureaci konkursu debiuty w Opolu)
  • 20.00 - 22.00 występ gwiazdy wieczoru - SKALDOWIE
W sobotę, 15 września o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbędzie się finał konkursu fotograficznego.

"Pożegnanie lata z ciuchcią PYRA 2007" wraz z w/w imprezami towarzyszącymi odbędzie się dzięki środkom unijnym pozyskanym przez gnieźnieńskie starostwo w ramach działania 1.4 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Starostwo realizuje unijny projekt promocji produktów turystycznych Powiatu Gnieźnieńskiego pn. "Dobre miejsce, królewska tradycja - promocja produktów turystycznych Powiatu Gnieźnieńskiego". Koszt całego projektu to kwota 580 tys. zł. Powiat otrzymał dofinansowanie na jego realizację w wysokości 75 proc., czyli 435 tys. zł.

W wyniku ogłoszonego przez Zarząd Powiatu otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na przygotowanie imprezy promocyjnej dla gnieźnieńskiej wąskotorówki zadanie zlecono do realizacji Towarzystwu Miłośników Gniezna.

Przypomnijmy, Kolejka ma charakter unikatowy. Jest to ponad stuletni zabytek. Trasa kolejki na długości 38 km rozpoczyna się w Gnieźnie - kolebce Państwa Polskiego, wiedzie przez pełne uroku wioski Pojezierza Gnieźnieńskiego, docierając nad sam brzeg Jeziora Powidzkiego, kończąc bieg w Anastazewie. Kompleks turystyczno - wypoczynkowy nad Jeziorem Powidzkim oferuje doskonałą bazę z kąpieliskami, campingami, polem namiotowym i sprzętem żeglarskim, a jego położenie jest idealnym punktem do uprawiania aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji turystów są zabytkowe parowozy serii Px48 i wagony osobowe z lat pięćdziesiątych oraz odkryte wagony "plenerowe". Dla grup zorganizowanych Kolejka oferuje przejazdy pociągami na zamówienie, a dla turystów indywidualnych - w sezonie letnim, w każdą sobotę i niedzielę - pociągi turystyczne według stałego rozkładu jazdy.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki