BIPCzwartek, 08.6.2023

Euro 2012 - Gniezno w grze

Euro 2012 - Gniezno w grze
W spotkaniu wzięli również udział gnieźnieńscy posłowie, radni miejscy i powiatowi, gnieźnieński radny sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz kanclerz GWSHM Milenium.

Podczas spotkania zostały przedstawione prezentacje multimedialne dotyczące możliwości rozbudowy obiektów sportowych zlokalizowanych na terenie Gniezna. Dyskutowano również o stworzeniu odpowiedniego klimatu oraz zachęt dla inwestycji o charakterze turystycznym, sportowym i rekreacyjnym. Wskazywano również na szansę rozwoju infrastruktury w całym regionie, m.in. na budowę drogi ekspresowej KS5, z Bydgoszczy do Poznania.

Gniezno jest jednym z 14 miast w Wielkopolsce, które zgłosiło swój akces do udziału w przygotowaniach Euro 2012 w naszym regionie. Na chwilę obecną mówi się o trzech meczach, które prawdopodobnie zostaną rozegrane na stadionie w Poznaniu. Decyzja o tym, które drużyny będą grały mecze w stolicy Wielkopolskie będzie znana nie wcześniej niż jesienią 2011 roku.

Czy i jak Gniezno wykorzysta szansę związaną z organizacją Euro 2012 okaże się po czasie. Wola współpracy ponad podziałami politycznymi została wyrażona na spotkaniu w dniu 16 maja. Komitet Organizacyjny ma wypracować wizję kierunku działań władz samorządowych w zakresie koniecznych i długofalowych inwestycji oraz możliwości ich sfinansowania.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki