BIPCzwartek, 08.6.2023

4. gwiazdka dla Hotelu Pietrak w Gnieźnie

4. gwiazdka dla Hotelu Pietrak w Gnieźnie
Piątkowy wieczór był okazją do bliższego zapoznania się z kulturą japońską. W programie znalazły się m.in. takie punkty jak: prezentacja oryginalnych narodowych strojów japońskich - kimon; pokaz japońskiej sztuki układania kwiatów - ikebana; prezentacja sztuki kaligrafii; pokaz wschodnich sztuk walki oraz ceremonii herbacianej cha-no yu oraz wystawa origami (sztuka składania papieru). Całość uzupełniała znakomita orientalna kuchnia japońska oraz degustacja sake. Posiłki spożywano nie tradycyjnymi sztućcami, lecz za pomocą pałeczek.

Hotele Pietrak to uznana marka na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego. Gnieźnieński Hotel gościł kilka razy przywódców państw europejskich. Wielokrotnie hotel odwiedzali prezydenci Polski: Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski. Gnieźnieński kompleks upodobali sobie także byli kanclerze Niemiec Helmut Kohl oraz Gerhardt Schroeder. Usytuowany w sąsiedztwie Katedry przy Starym Rynku i deptaku, Hotel Pietrak proponuje gościom różnorodne formy relaksu. Oferuje skorzystanie z basenu, sauny, jacuzzi oraz fitness clubu.. Dziś po kolejnej przebudowie, hotel ten jednorazowo przyjmuje ponad 100 gości. Firma Pietrak-Hotel została dostrzeżona zarówno przez specjalistów regionalnych, jak i krajowych. Świadczą o tym przyznane nagrody i wyróżnienia. Za europejski standard usług hotelarskich i gastronomicznych hotel otrzymał znak towarowy "Wielkopolska Jakość". Jest on trzykrotnym zdobywcą tytułu Europejczyka za działalność hotelarsko-gastronomiczną. W 2001 roku hotel otrzymał tytuł HIT 2001 oraz tytuł Przedsiębiorcy Roku. Doceniono także zaangażowanie inwestycyjne firmy przyznając jej "Złotą Sakiewkę". Rodzinna firma Państwa Pietraków posiada także certyfikaty: Certyfikat Grand Prix Wielkopolski oraz certyfikat jakości usług "Dobre bo Polskie" i Certyfikat jakości ISO 9001. Na przestrzeni czasu powstały kolejne kompleksy hotelowo-gastronomiczne, w Trzemesznie - leżącym na szlaku Piastowskim, w Wągrowcu- leżącym na szlaku Cysterskim oraz Adalbertus - w najbliższym otoczeniu Katedry gnieźnieńskiej. Wszystkie te kompleksy wspaniale łączą tradycję, z nowoczesnością.

Dobra współpraca z lokalnymi samorządami, w tym i z powiatem gnieźnieńskim, na dobre wpisała się już w działania mające na celu rozwój turystyki w regionie.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki