BIPCzwartek, 21.10.2021

Gnieźnianie zostali przebadani

Gnieźnianie zostali przebadani


Skuteczna walka z nowotworem uzależniona jest od wczesnej diagnozy, stąd też olbrzymie znaczenie mają regularne badania. Zachęcało do nich starostwo powiatowe, współorganizując akcję bezpłatnych badań mammograficznych oraz okulistycznych w zakresie jaskry. Badania przeprowadził "ZOZ Profilaktyka Diagnostyka Leczenie" z Poznania.

Z badań mammograficznych mogły skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które nie były badane pod tym kątem w ciągu ostatnich dwóch lat lub w ogóle, a także te które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2005 roku i otrzymały wskazania do powtórnych badań.

Na badania dotyczące jaskry mogły się natomiast zgłaszać osoby, u których nie przeprowadzono bezpłatnych badań okulistycznych w ciągu ostatniego roku.

Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Ewa Michalak
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych