BIPSobota, 03.6.2023

Paszportowa reorganizacja

Paszportowa reorganizacja
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego w nowej strukturze przewidziano, oprócz Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, 4 delegatury (w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile) oraz 3 terenowe punkty paszportowe.
Wybór miejsc wydawania dokumentów paszportowych był uzależniony od maksymalnej średniej ilości wniosków składanych dziennie w istniejących obecnie stanowiskach w starostwach w latach 2000-2005 oraz odległości pomiędzy siedzibą punktu i pozostałymi starostwami, których mieszkańcy mieliby być obsługiwani w terenowym punkcie paszportowym.
Zarząd Powiatu wyraził wolę partycypacji w kosztach uruchomienia i bieżącej działalności punktu. Do właściwej działalności punktu będzie konieczne zakupienie specjalnego oprogramowania komputerowego oraz zagwarantowanie odpowiedniej siedziby dla nowo powstałego punktu.
Z momentem powstania terenowego punktu paszportowego w Gnieźnie mieszkańcy powiatu będą mogli dokonywać wszelkich czynności związanych ze składaniem wniosku i odbiorem paszportu biometrycznego na miejscu, bez konieczności wyjazdu do Poznania.
Szczegóły związane z uruchomieniem i działaniem punktu paszportowego w Gnieźnie oraz partycypacją z kosztach jego działania zostaną ujęte z porozumieniu zawartym pomiędzy Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wojewodą Wielkopolskim.
Od początku 2007 roku do dnia uruchomienia terenowego punktu paszportowego w Gnieźnie z wnioskiem o wydanie dokumentu paszportowego oraz po jego odbiór należy udać się do Poznania, do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wnioski należy składać w oddziale ds. paszportów WUW przy al. Niepodległości 16/19 budynek C pok. nr 20 i 33 w pon. w godz. 9.30 - 18.00; czw. w godz. 8.15 - 18.00; wt., śr., pt. w godz. 8.15 - 14.45. Po odbiór paszportu należy się udać do oddziału ds. paszportów przy pl. Wolności 17 w pon. w godz. 9.30 - 18.00; w czw. 8.15 - 18.00; wt., śr., wt. w godz. 8.15 - 14.45.
Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu: /061/ 854 10 31 oraz na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu pod adresem www.poznan.uw.gov.pl.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki