BIPWtorek, 30.5.2023

Samorządowe rozmowy o inwestycjach i gospodarce ściekowej

Samorządowe rozmowy o inwestycjach i gospodarce ściekowej

Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński przewodniczył Konwentowi Samorządowemu powiatu gnieźnieńskiego, który odbył się 20 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

- Tematem przewodnim naszych rozmów była głównie oferta Banku Gospodarstwa Krajowego, przede wszystkim w kontekście Programu Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - mówi Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. – Dzięki przyjęciu naszego zaproszenia przez pracowników BGK, mamy możliwość nie tylko wyjaśnienia procedury uruchomionego z końcem grudnia naboru wniosków do kolejnej edycji programu Polski Ład, ale również omówienia konkretnych przykładów realizowanych w naszych gminach inwestycji i rozwiania ewentualnych wątpliwości, związanych z regulaminem uczestnictwa w programie - dodaje starosta P. Gruszczyński.

Samorządowcy zapoznali się także z ofertą spółki Ścieki Polskie, dotyczącą możliwości wykorzystywania narzędzi cyfrowych do monitorowania oraz zarządzania gospodarką ściekową w gminie. Dyskutowano  ponadto, o ustawowych obowiązkach gmin w zakresie gospodarowania nieczystościami ciekłymi.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki