BIPNiedziela, 04.6.2023

Funkcjonariusze i pracownicy KPP w Gnieźnie uczcili Święto Policji

Funkcjonariusze i pracownicy KPP w Gnieźnie uczcili Święto Policji

Z okazji przypadającego 24 lipca Święta Policji funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym gnieźnieńskiego garnizonu, podczas uroczystości w dniu 21 lipca, wręczono awanse na wyższe stopnie policyjne, odznaki i wyróżnienia.

Obchody były również okazją do podziękowań i gratulacji z okazji 103. rocznicy utworzenia Policji Państwowej, a także uhonorowania funkcjonariuszy działających w Grupie Realizacyjnej KPP Gniezno, która w tym roku świętuje 20.lecie powstania. Podczas uroczystości Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński, w imieniu starosty Piotra Gruszczyńskiego - w dowód uznania dla dotychczasowej służby - wręczyła nadany przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego okolicznościowy Medal Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego asp. szt. Renacie Soszyńskiej.

Całość obchodów zainaugurowała uroczysta msza święta w intencji Policjantów, której przewodniczył kapelan gnieźnieńskich policjantów ks. Jacek Orlik. Funkcjonariusze i delegacje złożyli ponadto okolicznościowe wiązanki w Parku Miejskim pod pomnikiem upamiętniającym policjantów zamordowanych w 1940 roku w Twerze.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki