BIPNiedziela, 11.6.2023

Trwa nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych powiatu

Trwa nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych powiatu
16 maja ruszył system elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023. Oferta edukacyjna poszczególnych szkół prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński znajduje się na stronie - https://powiatgniezno.edu.com.pl/kandydat/app/ Oferta zawiera wszelkie informacje na temat szkół i tym samym może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru wymarzonej placówki. Rekrutacja prowadzona jest do 20 czerwca do godziny 15:00. W przypadku klasy sportowej nabór potrwa do 31 maja!
 
Co trzeba zrobić, aby wybrać szkołę za pośrednictwem elektronicznego systemu? Wystarczy wykonać pięć poniższych kroków:
 
1. Zarejestrować się w systemie,
2. Wprowadzić swoje dane,
3. Wybrać maksymalnie 3 szkoły i jak najwięcej oddziałów w każdej z nich,
4. Wydrukować wniosek o przyjęcie do szkoły (które musi podpisać rodzic/opiekun prawny),
5. Złożyć wniosek w szkole pierwszego wyboru.
 
Zakładając konto w systemie, powinniście zapamiętać login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i hasło przez siebie ustalone. Można kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach. Im więcej oddziałów w nich zostanie wybranych, tym większa szansa na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednego z nich.

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę uzyskane przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata TYLKO do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.

Zobacz więcej na FB: https://www.facebook.com/Szko%C5%82y-Powiatu-Gnie%C5%BAnie%C5%84skiego-105401005508557/

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki