BIPSobota, 03.6.2023

Umowy na budowę dróg dojazdowych na terenach gmin podpisane

Umowy na budowę dróg dojazdowych na terenach gmin podpisane

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski spotkał się w piątek 22 kwietnia w Kiszkowie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Gnieźnie: Starostą Piotrem Gruszczyńskim, Wicestarostą Anną Jung oraz przedstawicielami gmin: Gniezno, Witkowo, Niechanowo, Kłecko i Kiszkowo.

Celem spotkania było podpisanie umów na otrzymanie wsparcia finansowego na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w ramach programu ochrony gruntów rolnych z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Podpisane umowy w ramach funduszu ochrony gruntów rolnych opiewają na łączną kwotę  blisko 690 tys. zł.

Gminy, które aplikowały o te środki otrzymają pomoc w wysokości:

  • Gniezno: 114 tys. zł
  • Kiszkowo: 137 tys. zł
  • Kłecko: 114 tys. zł
  • Łubowo: 114 tys. zł
  • Niechanowo: 78 tys. zł
  • Witkowo: 128 tys. zł

Z dwoma gminami podpisane zostaną również umowy na zakup sadzonek drzew miododajnych za prawie 40 tys. zł, natomiast Powiat Gnieźnieński otrzyma środki w wysokości 60 tys. zł na zadanie pod nazwą: "Zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania niezbędnego do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych."

Samorząd Województwa podejmując taką uchwałę, dał dowód tego, że współpraca pomiędzy samorządami lokalnymi a samorządem województwa kwitnie. Nie wszystkie samorządy mają możliwość otrzymywania pomocy na budowę tego typu dróg dojazdowych terenów rolnych, zatem nawet takie mniejsze projekty są wartością dodaną w tego rodzaju inwestycjach.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki