BIPSobota, 03.6.2023

Ekologiczni drogowcy

W ramach przeprowadzonych robót wymieniono okna, ocieplono zewnętrzną elewację budynku i dach, wymieniono kotłownię z tradycyjnej na gazową oraz centralne ogrzewanie oraz wykonano prace malarskie. Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji poprawiły się znacznie warunki pracy drogowców, a co najważniejsze będą możliwe spore oszczędności w zużyciu energii.
Koszt całości wykonanych prac wyniósł 330 tys. zł., z czego 110 tys. zł. pochodziło z budżetu Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich ( właściciela obiektu w 30% ), 70 tys. z budżetu powiatu a 150 tys. zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Powiat Gnieźnieński jest liderem w Wielkopolsce w zakresie przeprowadzonych termomodernizacji budynków. Przypomnijmy, w lutym 2005 r. Powiat Gnieźnieński otrzymał nagrodę "HIT 2004" w kategorii ekologia w corocznie organizowanym Konkursie Wielkopolski Gospodarczo - Samorządowym. Nagroda została przyznana za dokonania powiatu w zakresie przeprowadzonych remontów termomodernizacyjnych w jednostkach oświatowych podległych starostwu.

Agnieszka Rzempała - Chmielewska
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki