BIPWtorek, 06.6.2023

Gnieźnieńska NOC NAUKOWCÓW

Twoje dziecko lubi eksperymentować? Chcesz pobudzić dziecko do zadawania pytań i ciekawości świata? Zapraszamy na warsztaty naukowe dla dzieci i rodziców. W piątek, 3 grudnia w godzinach od 18.00 do 21.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna” odbędzie się Gnieźnieńska Noc Naukowców.

1. "MAGIA TWOJEJ PAMIĘCI" godz. 18.00-18.45, warsztat dla dzieci w wieku 9-12 lat. Zajęcia dla dzieci, które chcą się przekonać, jak szybko, łatwo i z przyjemnością, a przy tym dobrze się bawiąc, zapamiętywać kłopotliwe (nie tylko szkolne!) treści. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

2. "MATMA - LUBIĘ TO!", godz. 18.00-19.00, warsztat dla dzieci w wieku 8-11 lat. Jak zmierzono wysokość piramidy? Jak liczyć bez kalkulatora? Warsztat "MATMA - LUBIĘ TO!", to eksperymentowanie i doświadczanie matematyki. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

3. ROBOTYKA godz. 18.00 – 19.00, warsztat dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.  Zabawa z robotami jest idealną okazją, by rozwijać kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

4. CIEMNIA FOTOGRAFICZNA godz. 18.00 – 19.30, warsztat dla dzieci od 12 lat i młodzieży. Jak powstają zdjęcia analogowe, jak się je wywołuje i utrwala, a także jakich urządzeń się do tego używa? Warsztat ciemni fotograficznej wprowadzi w świat nieco już zapomnianej fotografii analogowej czarno-białej, opartej na światłoczułych związkach srebra. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

5."PIĘKNY UMYSŁ DZIECKA" godz. 19.00-20.30, wykład dla rodziców i nauczycieli. Jak uczy się mózg dziecka i osoby dorosłej? Dlaczego Twoje dziecko musi chodzić lub mówić, gdy się uczy? „Piękny umysł dziecka” to sposoby zgodne z neuronauką na efektywniejszą naukę czytania, koncentrowanie się, przygotowania do sprawdzianów.   OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.                                                                                                                                  
 6. ROBOTYKA godz. 19.00 – 20.00, warsztat dla dzieci w wieku 10 - 12 lat. Warsztaty z robotami są idealną okazją, by rozwijać kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

7. "FIZYKA DLA SMYKA - TAJEMNICE ŚWIATŁA" godz. 19.15-20.15, warsztat dla dzieci w wieku 6-12 lat. Czy w domu możemy zrobić tęczę? Jak widzą w nocy zwierzęta? Jaki kolor ma światło?   Samodzielne eksperymentowanie i doświadczanie - to jest to, co kochają dzieci! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.                                                                                                         

8.CIEMNIA FOTOGRAFICZNA godz. 19.30 – 21.00, warsztat dla dzieci od 12 lat i młodzieży. Jak powstają zdjęcia analogowe, jak się je wywołuje i utrwala, a także jakich urządzeń się do tego używa? Warsztat ciemni fotograficznej wprowadzi w świat nieco już zapomnianej fotografii analogowej, czarno-białej, opartej na światłoczułych związkach srebra. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

9. MATEMATYCZNE I FIZYCZNE "EFEKTY SPECJALNE"  godz. 20.30 – 21.00  -  pokaz dla dzieci i młodzieży. Wspólne budowanie kopuły geodezyjnej, sprawdzanie wytrzymałości pozornie delikatnych konstrukcji (most, skrzydło ptaka, skorupka jajka). OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.                         

10. POKAZ DRUKAREK I DRUKU 3D  godz.18.00 – 21.00.  WSTĘP WOLNY.                                                                                                

11. MECHATRONIKA godz.18.00 – 21.00, prezentacja fragmentu linii technologicznej do sortowania. WSTĘP WOLNY.

Organizatorami Gnieźnieńskiej Nocy Naukowców jest Centrum Kultury „Scena to dziwna” i Akademia Nauki Gniezno a współorganizatorami Stolica eXperymentu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński.

Zapisy: e-mail: art@scenatodziwna.eu lub tel. 61 424 07 71

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki