BIPSobota, 10.6.2023

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Kilkudziesięciu nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych, których organem założycielskim jest powiat, otrzymało Nagrody Starosty Gnieźnieńskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziś w Gościńcu Liliowy Staw w Małachowie odbyło się spotkanie z dyrektorami oraz nauczycielami ze szkół prowadzonych przed powiat gnieźnieński. 

Takie spotkania odbywają się od wielu lat i zawsze były one radosne, choć w oświacie były lata lepsze i gorsze. Chciałbym jednak mocno podkreślić, że dla naszego samorządu pracownicy placówek oświatowych byli, są i zawsze będą bardzo ważni – mówił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński.

Podczas wręczania nagród staroście towarzyszyli m.in.: wicestarosta Anna Jung, przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Pilak oraz członkowie Zarządu w osobach: Mariusza Mądrowskiego, Danuty Winiarskiej i Telesfora Gościniaka. Spotkanie poprowadził dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Łukasz Kaszyński wraz z panią Ewą Załęską, pracownikiem wydziału.

Bycie nauczycielem w tak trudnym czasie, w czasie pandemii, to wielkie wyzwanie. W tym dniu życzę wszystkim pracownikom oświaty zdrowia, uśmiechu, radości jak również sympatii i zrozumienia uczniów oraz rodziców, a także pokonywania wszelkich napotkanych trudności - dodał Starosta.

W dowód uznania za poświęcenie i szczególne osiągnięcia organizacyjne oraz dydaktyczno - wychowawcze wręczono nagrody dyrektorom szkół i nauczycielom placówek prowadzonych przez powiat gnieźnieński.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były również znakomitą okazją do wręczenia Medalu Milenijnego pani Małgorzacie Tomczak, emerytowanej nauczycielce, prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, za wieloletnią współpracę ze szkołami polonijnymi, instytucjami i samorządami oraz za promocję Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wśród społeczności szkół polonijnych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki