BIPCzwartek, 08.6.2023

Zaszczep się w powiatowych Punktach Szczepień Powszechnych

Zaszczep się w powiatowych Punktach Szczepień Powszechnych

Już od 4 maja br. na szczepionkowej mapie powiatu gnieźnieńskiego znaleźć można dwa nowe punkty, zlokalizowane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Słowackiego 45-47 oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Wrzesińskiej 43-45 w Gnieźnie.

- W okresie od 4 do 6 maja w obu powiatowych punktach szczepień powszechnych zaszczepiono już ponad 1800 osób – mówi Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. – W ich organizację i bezpieczne funkcjonowanie, poza pracownikami starostwa i gnieźnieńskiego szpitala, włączyły się również samorządy gminne, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska i Wojska Obrony Terytorialnej, a także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w zakresie opracowania harmonogramu pełnienia dyżurów przez druhów z OSP – dodaje starosta P. Gruszczyński.

W każdym z Punktów Szczepień Powszechnych działających od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 18:00, pracują zespoły szczepiące, składające się z lekarza, pielęgniarek lub ratowników medycznych oraz pracowników Starostwa Powiatowego zapewniających obsługę administracyjną.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19, dokonać można na kilka sposobów: korzystając z infolinii 989, za pomocą e-Rejestracji dostępnej na stronie pacjent.gov.pl, poprzez SMS o treści SzczepimySie wysłany na numer 880 333 333 oraz dzwoniąc do Punktów Szczepień Powszechnych: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, tel. 572 166 081, PWSZ w Gnieźnie, tel. 572 166 067.

Warto zaznaczyć, że w powiecie gnieźnieńskim szczepionkę otrzymało do tej pory łącznie ponad 42 tys. osób, co stanowi trzeci wynik w województwie wielkopolskim, wśród powiatów.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki