BIPWtorek, 30.5.2023

Międzynarodowe projekty powiatu

Międzynarodowe projekty powiatu

Pomimo utrzymywanych na terenie kraju i Europy ograniczeń spowodowanych ciągłą walka z koronawirusem, Powiat Gnieźnieński nie rezygnuje z planów dotyczących intensyfikacji międzynarodowej współpracy partnerskiej.

We wtorek 16 kutego br., przeprowadzone zostały zdalne rozmowy pomiędzy reprezentantami lokalnego samorządu oraz przedstawicielami partnerskiego Powiatu Teltow-Flaeming w Niemczech. Wśród omawianych tematów, poza bieżącą sytuacją epidemiczną, dominowały te związane z planowanymi w tym roku wspólnymi projektami młodzieżowymi, a także zagadnienia bezpośrednio dotyczące promocji gospodarczej.

Szczegółowo omówiono pomysł wizyty młodzieży z Powiatu Teltow-Flaeming w Gnieźnie, organizowanej między innymi we współpracy z Młodzieżowym Centrum „Go 7” w Luckenwalde oraz możliwości zorganizowania na terenie Niemiec międzynarodowego spotkania pracowników socjalnych, w którym udział wzięliby również reprezentanci powiatu gnieźnieńskiego. Jeżeli na przeszkodzie nie staną obostrzenia związane z COVID-19 wspomniane projekty zrealizowane zostaną w drugiej połowie tego roku. Warto ponadto odnotować, że Starostwo Powiatowe w Gnieźnie prowadzi intensywne przygotowania w celu organizacji w Gnieźnie wizyty władz Rejonu Humańskiego na Ukrainie oraz realizacji projektu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Gniezna i ukraińskiego Miasta Browary.

Współpraca zagraniczna Powiatu Gnieźnieńskiego z partnerskimi samorządami z Niemiec i Ukrainy jest istotnym elementem jego codziennej działalności. Wymiana obustronnych doświadczeń, szczególnie w dziedzinie kultury i gospodarki od lat sprzyja kolejnym wspólnym projektom, budowaniu zaufania, a przez to wzajemnych coraz trwalszych relacji.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki