BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Polanex otwiera klasę patronacką w ZSP nr 3

Polanex otwiera klasę patronacką w ZSP nr 3

Utworzenie klasy patronackiej kształcącej w zawodzie „krawiec – designer” to efekt porozumienia podpisanego 3 lutego br. pomiędzy gnieźnieńską spółką „Polanex” a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3.

Jak podkreślił Jan Wernicki, Prezes Zarządu „Polanex”, celem firmy jest nieustanne podnoszenie standardów produkcji i korzystanie w procesie sprzedaży oraz marketingu z najnowocześniejszych rozwiązań. Dzięki konsekwentnej realizacji obranej wizji przedsiębiorstwo spełnia obecnie międzynarodowe standardy, które pozwalają jej realizować zlecenia dla wielu uznanych światowych marek, a tworzenie klas patronackich to dla niej, poza wsparciem sektora edukacji, inwestycja w przyszłe kadry.

Jak podkreślał Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński, rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, zatem to również szkoły powinny odpowiednio reagować na jego tendencje i przygotowywać swoich absolwentów do pracy w nowoczesnych instytucjach, a w ten sposób uatrakcyjniać również edukacyjną ofertę jednostek. Tym bardziej, jeżeli w tym procesie może korzystać z doświadczenia lokalnych przedsiębiorców.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego od początku obecnej kadencji aktywnie wspiera szkolnictwo zawodowe. Sztandarowym przykładem tego typu działań jest organizacja cyklicznej imprezy „Noc Zawodowców”, a także uczestnictwo w projekcie „Stolica eksperymentu”.

W tej perspektywie niezwykle istotne jest właśnie tworzenie klas patronackich w szkołach branżowych. To właśnie dzięki ścisłej współpracy Starostwa Powiatowego oraz placówek oświatowych i lokalnych przedsiębiorstw, funkcjonująca od 1945 roku gnieźnieńska firma „Polanex” obejmie patronatem klasę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3. Zadowolenia z podpisanej umowy nie krył dyrektor szkoły Tadeusz Stręk, który podkreślił, iż jest to kolejne w historii ZSP nr 3 porozumienie oferujące uczniom współpracę z najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie, a przez to realną szansę na płynne przejście z etapu kształcenia na rynek pracy.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki