BIPNiedziela, 11.6.2023

Gnieźnieńskie licea i technika w rankingu Perspektyw

Gnieźnieńskie licea i technika w rankingu Perspektyw

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce wg prestiżowego rankingu przygotowanego po raz dwudziesty trzeci przez „Perspektywy".

W tegorocznym zestawieniu najwyższe miejsce wśród gnieźnieńskich liceów ogólnokształcących zajęło I LO im. B. Chrobrego, sklasyfikowane na 372 miejscu w Polsce i 32 w Wielkopolsce. Tym samym I Liceum Ogólnokształcące, czyli popularna „szesnastka” po raz trzeci z rzędu zdobyło tytuł „Srebrnej Szkoły”, przysługujący liceom, które zajęły w rankingach miejsca 201-500. Takich wyróżnień szkoła posiada już pięć. To najlepsze potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania, utrzymywanego od wielu lat w murach szkoły przy ulicy Kostrzewskiego.

Wysokie miejsce w rankingu zajęło również II LO im. Dąbrówki, ujęte odpowiednio na miejscach 442 w kraju i 37 w regionie, które również wyróżnione zostało tytułem „Srebrnej Szkoły”. Wśród techników najwyżej sklasyfikowany jest Zespół Szkół Ekonomicznych, który uplasował się na 318 miejscu w kraju i 25 w województwie. Na 496 pozycji w Polsce i 42 w regionie znalazł się Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych. Obie placówki uhonorowano tytułem „Brązowej Szkoły”.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki