BIPPiątek, 09.6.2023

Inwestycje w szpitalu - czyli co za nami, co przed nami?

Inwestycje w szpitalu - czyli co za nami, co przed nami?

Oddanie zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gnieźnie, budowa lądowiska wraz z uzyskaniem wpisu do rejestru, a także zakupy sprzętu medycznego to tylko niektóre z zakończonych w latach 2018-2020 inwestycji w gnieźnieńskim szpitalu.

W dużej mierze dzięki uzyskaniu wsparcia darczyńców, w 2020 roku udało się uruchomić w szpitalu analizator do testów PCR oraz wdrożono procedury testowania w kierunku wykrycia SARS-CoV-2 przy przyjmowaniu pacjentów oraz wśród personelu. To bardzo ważne narzędzia, pozwalające na jego funkcjonowanie w czasach pandemii bez konieczności wprowadzania znaczących ograniczeń.

Co najważniejsze, dobiega końca rozbudowa szpitala. W nowym budynku rozpoczęły się już odbiory wewnętrzne. Jak podkreśla dyrekcja placówki, zakończenie inwestycji planowane jest w styczniu br. jednakże procedura odbiorowa może potrwać nawet do końca marca 2021 r. Oddanie nowego budynku szpitala przy ul. 3 Maja w Gnieźnie nie kończy jednak inwestycji w placówce. Otwiera wręcz nowe możliwości.  Zespolenie budynków szpitalnych i kompleksowe leczenie w jednej lokalizacji, nowoczesny oddział ginekologiczno-położniczy, nowy sprzęt medyczny i informatyzacja białej części szpitala – to główne zadania na najbliższe miesiące. Rozstrzyga się również postępowanie na świadczenie usług kardiologicznych, w zakresie leczenia i rehabilitacji.

Dyrekcja placówki podjęła również działania mające na celu zwiększenie kontraktu z NFZ, poprzez między innymi włączenie w struktury szpitala oddziałów neurologicznego i udarowego, które obecnie znajdują się w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie. Rozmowy w powyższej sprawie trwają na szczeblu podmiotów tworzących oraz Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.

Najważniejszym zadaniem w czasie pandemii jest realizacja programu szczepień przeciwko COVID-19. Szpital Pomnik Chrztu Polski znalazł się na liście szpitali węzłowych, w których odbywają się szczepienia grupy „0”. Szczepienia  pracowników służby zdrowia oraz domów pomocy społecznej rozpoczęły się w okresie miedzy świątecznym. Na mapie powiatu gnieźnieńskiego wśród 17 punktów szczepień, znalazł się również gnieźnieński szpital.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki