BIPNiedziela, 28.5.2023

Dobre wieści z terenu powiatowych inwestycji

Dobre wieści z terenu powiatowych inwestycji

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. W ostatnich dniach Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego wizytował trzy inwestycje realizowane przez lokalny samorząd. Zgodnie z oczekiwaniami prace przy rozbudowie gnieźnieńskiego szpitala, Centrum Kultury eSTeDe oraz domów dziecka przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie, przebiegają bez zastrzeżeń.

Przypomnijmy, w nowych budynkach Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie trwają bardzo zaawansowane prace wykończeniowe. W najbliższym czasie wszystkie pomieszczenia szpitala będą gotowe do odbioru. Po zakończeniu inwestycji na pacjentów czekać będzie blisko 200 łóżek szpitalnych oraz między innymi nowoczesny Oddział Chirurgii z blokiem operacyjnym i 5 salami operacyjnymi, Oddział Ginekologiczny z salami porodów rodzinnych, Oddział Położniczo-Neonatologiczny, Oddział Ortopedii oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Podobna sytuacja dotyczy powiatowego Centrum Kultury eSTeDe, w którym powstają między innymi nowoczesne sale prób, sala widowiskowa oraz pomieszczenia dla pracowni i sekcji. Budynek zyska ponadto udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz nowe otoczenie i wyremontowany amfiteatr.

Wysokie zaawansowanie prac widać również w nowych domach dziecka, budowanych przy ul. Konopnickiej. Inwestycja realizowana przez Powiat Gnieźnieński, podyktowana jest nowelizacją przepisów, które stanowią, iż tego typu placówki opiekuńczo-wychowawcze, powinny wkrótce posiadać maksymalnie czternaścioro podopiecznych. Jej koszt to blisko 2 mln złotych. W nowych budynkach do dyspozycji wychowanków będą między innymi pokoje 2-osobowe, aby w ten sposób stać się w istocie bardziej domami rodzinnymi, aniżeli instytucjami. Nowe rozwiązanie przyniesie również korzyść w postaci zwiększenia kadry wychowawczej, co bezpośrednio przełoży się na jakość pracy z wychowankami.

Wszystkie obiekty będą gotowe już w przyszłym roku.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki