BIPPoniedziałek, 29.5.2023

COVID-19 tematem spotkania z Wojewodą Wielkopolskim

COVID-19 tematem spotkania z Wojewodą Wielkopolskim

23 października br. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim na zaproszenie wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka odbyło się spotkanie w sprawie utworzenia w Gnieźnie szpitala dla pacjentów z koronawirusem. W rozmowach uczestniczyli starosta Piotr Gruszczyński, wicestarosta Anna Jung oraz posłanka Paulina Hennig-Kloska i Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Podczas spotkania dyskutowano między innymi o propozycji gnieźnieńskiej posłanki dotyczącej utworzenia w Gnieźnie szpitala covidowego, jako alternatywy dla szpitala tymczasowego. Pomysł nie zyskał akceptacji, gdyż uruchomienie gnieźnieńskiego szpitala planuje się dopiero w połowie przyszłego roku. Lecznica na ten moment nie posiada ponadto odpowiedniej kadry medycznej. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zadeklarował jednak wzięcie pod uwagę szpitala jako covidowego, w sytuacji wcześniejszego oddania budynku do użytku.

- Nie wykluczam rozwiązania, w którym szpital staje się covidowym, ale pod warunkiem wcześniejszego oddania budynku. Na tym etapie musimy skupić się na realnych możliwościach, czyli miejscach, które możemy stworzyć w szpitalu tymczasowym na MTP i w placówkach powiatowych – tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Gnieźnieńscy samorządowcy podziękowali wojewodzie wielkopolskiemu za możliwość spotkania oraz dotychczasową bardzo dobrą współpracę z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu.

WUW/PG

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki