BIPCzwartek, 08.6.2023

Powiat u progu nowego roku szkolnego

Powiat u progu nowego roku szkolnego

27 sierpnia, u progu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021, który inaugurowany będzie w czasie pandemii koronawirusa, w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zorganizowana została konferencja połączona z wideokonferencją w sprawie bezpiecznego powrotu do szkół.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Edukacji i Sportu kierowany przez dyrektora Łukasza Kaszyńskiego, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie. Dyrektor gnieźnieńskiego Sanepidu Anna Stejakowska przedstawiła wytyczne dotyczące nauki w czasie pandemii dla dyrektorów szkół, placówek specjalnych oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Omówione zostały w głównej mierze szczegółowe procedury postępowania w przypadku nauki i pracy zdalnej, mieszanej oraz tradycyjnej.

Lokalny samorząd od dłuższego czasu podejmuje wszelkie działania, aby opracować odpowiednie rozwiązania oraz wyposażyć swoje placówki w środki ochrony osobistej w tym przede wszystkim: maseczki, rękawice, mydła oraz płyny dezynfekujące i w ten sposób zapewnić możliwie maksymalne bezpieczeństwo uczniom oraz pracownikom jednostek oświatowych. Warto odnotować, iż do szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński, wróci we wrześniu ponad 5,5 tys. uczniów.

O tym jak będzie wyglądało kształcenie w szkołach od 1 września br. można przeczytać na: https://www.gov.pl/att…/1a416697-445c-41cf-ba6b-06669dc56649

Zachęcamy również do pobrania aplikacji ProteGO Safe! Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki