BIPŚroda, 07.6.2023

Wspieramy szpital w walce z COVID-19 - aktualizacja

Wspieramy szpital w walce z COVID-19 - aktualizacja

Od 16 marca prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz gnieźnieńskiego Szpitala Pomnik Chrztu Polski, której celem jest wsparcie działań związanych z zagrożeniem wywołanym koronawirusem. Akcja zyskała znakomity odzew ze strony społeczności powiatu gnieźnieńskiego. Państwa zaangażowanie spowodowało, że na koncie szpitala widnieje dziś kwota ponad 600 tys. zł.

Za środki zebrane dzięki ofiarności mieszkańców, a w szczególności wsparciu ze strony Fundacji na Rzecz Rozwoju Ochrony Zdrowia w Gnieźnie, która na rzecz akcji przekazała aż 400 tys. zł, zakupione zostanie między innymi specjalistyczne urządzenie do oznaczania obecności wirusa oraz respirator przyłóżkowy, a także środki ochrony indywidualnej, które obecnie są najpotrzebniejsze na pierwszej linii frontu walki z COVID-19.

Do tej pory Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie zakupił już m.in.:

- 120 kombinezonów przeciwwirusowych standardowych;
- 100 półmasek AIR plus z filtrami;
- 460 fartuchów wizytacyjnych Hirex;
- 500 fartuchów chirurgicznych;
- 4.800 masek chirurgicznych z gumką;
- 660 masek ochronnych;
- 660 masek ochronnych N95;
- 2.400 masek chirurgicznych;
- 20 szt. szkieł korekcyjnych – ochronnych.

Ponadto cały czas do miejscowego szpitala zgłaszają się firmy chcące wspomóc zarówno finansowo jak i rzeczowo gnieźnieńską lecznicę. Przypomnijmy, że jedna z firm powiatu zadeklarowała możliwość uszycia maseczek ochronnych dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, zakupując w tym celu specjalny materiał medyczny, tak by maseczki zachowały właściwości zgodne ze wszelkimi normami. Wsparcie zadeklarowało również Miasto Gniezno przeznaczając kwotę 150 tys. zł na walkę z epidemią. Pod koniec marca Miasto Gniezno przekazało już na rzecz szpitala urządzenie do dekontaminacji powietrza oraz 950 tzw. „szybkich testów” do wykrywania koronawirusa. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przeznaczyło kwotę 200 tys. zł na zakup 2 respiratorów przyłóżkowych i 1 respiratora transportowego. Szpital nieustannie otrzymuje również wsparcie od innych instytucji, m.in. Powiatowego Inspektora Weterynarii w Gnieźnie, który przekazał 300 kombinezonów ochronnych oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego w Poznaniu, który dostarczył:

- 30 kombinezonów ochronnych;
- 30 półmasek FPP3;
- 8 gogli ochronnych;
-10 par rękawic nitrylowych;
- 5 szt. osłon na buty;
- 20 l środków do dezynfekcji rąk;
- 200 szt. maseczek chirurgicznych.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki