BIPNiedziela, 04.6.2023

Wielokulturowe oblicze edukacji w powiecie gnieźnieńskim

Wielokulturowe oblicze edukacji w powiecie gnieźnieńskim

„Międzynarodowe forum partnerstw strategicznych na rzecz rozwoju edukacji” to tytuł konferencji, w której udział wzięli przedstawiciele Landu Brandenburgia, Ministerstwa Edukacji z Maroko, Urzędu Miasta Syke w Niemczech, a także reprezentanci szkół i organizacji społecznych z Niemiec, Polski i Maroko. Spotkanie zorganizowano 5 marca w Gnieźnie.

Główną częścią spotkania była dyskusja panelowa poświęcona wdrożonemu w Powiecie Gnieźnieńskim projektowi modelowemu „Niemiecki dla kariery”, którego celem jest wspieranie nauki języka niemieckiego w lokalnych jednostkach edukacyjnych. Eksperckie rozmowy dotyczyły ponadto zagadnień z obszaru edukacji pozaformalnej w Niemczech,  systemu edukacji w Maroko oraz możliwości realizacji międzynarodowych praktyk i trójstronnych projektów wielokulturowych. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, zorganizowano również warsztaty praktyczne dla nauczycieli i uczniów, podczas których szczegółowo omawiano specyfikę finansowania oraz koordynacji wymian młodzieżowych, uwzględniających specyfikę systemu kształcenia w państwach Niemiec, Polski i Maroko.

Wizytę zakończył wykład poruszający kwestie funkcjonowania klas mundurowych i edukacji dla bezpieczeństwa, przygotowany przez Komendę Powiatową Policji oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie.

Celem projektu było przede wszystkim utworzenie sieci kontaktów organizacji zainteresowanych współpracą, edukacją zawodową i realizacją projektów wielokulturowych. Forum organizowane było na terenie województwa wielkopolskiego w dniach 3-7.03.2020 r. ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Centrum Kształcenia i Spotkań „Zamek Trebnitz”.

 

 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki